| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU, am și eu o întrebare pentru oamenii cu ceva experiențe în domeniul muzical,o să fiu foarte scurt și la subiect,când încerc să dau pe un beat (instrumental) tip trap sau hip-hop, nu știu cum să schimb flow-ul, nu găsesc foarte bine o linie melodica ..va rog să mă ajutați cu niste sfaturi❤️

1 răspuns:
| CristiMarincas a răspuns:

Pai, trebuie sa iei in considerare in primul rand gama in care este beat-ul. De acolo canti ce iti vine.
Flow-ul ar trebui sa fie pentru un cantaret de rap un fel de freestyle.