| Lovyy a întrebat:

Bunaaa. De ceva timp tot încerc sa caut o melodie de tip gen popular aș spune eu, este mai ritmată asa si stiu ca include versuri ca "am pornit cu greu de jos amândoi, nimeni nu ne-a ajutat", "daca nu erai tu, nu reușeam, nevasta mea", "am facut amândoi căsuța noastră", "lingura și sare". O cânta o femeie și un bărbat, este ceva mai veche, 2013 cred. Ma puteți ajuta, va rog?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă asta https://youtu.be/QkyuwS8kdWs

| Gabi0794 a răspuns:

Nicu Paleru si Emilia Ghinescu-La multi ani, nevastă!
Nu stiu daca e ceea ce căutati, dar poate o sa va placa si melodia asta.