| TeoPT a întrebat:

Câți dintre voi consideră că rock-ul e muzică pentru sataniști, sau pentru EMO, sau un gen anormal de muzică, ciudat? De ce?
(Eu nu cred asta, sunt rocker până la moarte)
Dar vreau să îi văd pe cei care cred asta, cum răspund.
A și, aș vrea să răspundă doar oamenii care cred asta. rockerii, vă știu deja argumentele pentru care vă place. Mulțumesc și rock on!

10 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

La fel!
Rockeritza pana la moarte
E...doar cel mai bun gen muzical si cei inferiori il considera"naspa"
Sa ramane eu la salamu' lor in visarea eterna
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| shadovv a răspuns:

Uite o intrebare buna! Muzica rock momentan este considerata ascultata de emo din cauza dezinformarii si datul cu parerea. In aceeasi problema se afla si Hip hopul. Majoritatea oamenilor cred ca rapperi sunt tipii aceia de injura, fura, au bling bling, sunt interesati doar de femei dezbracate, masini de ultima ora, etc.

| ascovit a răspuns:

Sper sa ma ierti pentru. faptul ca o sa raspund. puppy dog eyes

insa, chiar azi, cand ii spuneam unei colege niste trupe rock super, a trecut cineva pe langa si a azuit. La auzul acestor trupe stii ce a spus? :-l X-( :
"-Doamne si astea, numa melodii pentru. descreerati asculta" chatterbox :-l X-(

Mie mi se pare inutil, sa spuna despre cei ce asculta rock tot felul de injurii. Atata timp cat noi nu ne-am luat de "parizerul" lor si "copilul de plastic" cred ca ar fi bine sa ne lase in pace. Nu le place, gusturile nu se discuta. Insa treaba este ca ei vorbesc fara sa gandeasca. Si avand in cap numai, scuzati expresia, cacaturile lui "guta cu cap de maimuta" is permit fara nici un drept sa discute depsre celelalte genuri de muzica :-l X-(.

Dupa parerea mea, rock-ul, este ...nu-mi gasesc cuvinte. Imi place! Si nu suport cand cineva aduce injurii ridicoleX-(

| ascovit a răspuns:

Sper sa ma scuzi. insa EMO chiar asculta rock, iar acest curent provine 100% din muzica rock. Nu stiu cat de bine m-am exprimat insa...

Oricum acele zvonuri despre emo ca se automutileaza, crede-ma, sunt doar niste mituri.

| Pepper9 a răspuns:

Eu cred ca e muzica de satanisti!(joking)big grin
Majoritatea Emo-nistilor(cei care se dau emo, bineinteles)asculta rock pentru ca e ''tru'' si cei care se dau satanisti(nu cred ca sunt multi care ei chiar cred in satanism)asculta rock pentru ca le place?(cred)
Dar daca nu mi-ar fi placut rock-ul cred as fi avut aceiasi parere.(scuze ca am raspuns)

| davidstefan a răspuns:

Ma taicamiu era rocker calumea pana s-a insurat da mai bine divortzez decat sa nu mia ascult rock... dragostea duce la cearta si muzica naspa

| gabitw a răspuns:

Cum adica satanisti? In viata de zi cu zi sunt doua cai de urmat. Una dupa Creatorul fiintelor umane(Dumnezeu) si alta dupa distrugatorul fiintelor umane(Satana). Atata timp cat, in ceea ce faci, il "inalti" pe Unul din Acesti doi esti adeptul LUI. Nu pot spune despre un anume gen de muzica ca: "gata sunt satanisti". Asa cum am scris mai sus esti adeptul celui caruia ii slujesti.

| emilpor a răspuns:

Eu nu sunt rocker si cand eram mai mic, nici mie nu imi placeau emolaii si heavy metalistii. In schimb am prieteni rockeri si nu incadrez ca acest gen de muzica si oamenii care o asculta in zona celor respingatori. Dar genurile emo si celelalte curente externe sunt genuri muzicale inutile. Rock-ul e ok.

| Rock4life a răspuns:

Idem emilpor

| CrAzYyo a răspuns:

Rock-ul e cel mai tare... exista multe trupe faine si nu cred ca este pentru EMO... desi mai sunt anumite trupe care canta un fel de rock si sunt satanisti big grin