| Genevaaa a întrebat:

Cand va place o anumita melodie, va place (mai mult) datorita ritmului/muzicii sau ale versurilor?
Adica intr-o melodie sunteti mai mult atenti la muzica decat la versuri?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ambele si la linia melodica versuri si felul cum o cîntă.

| dannyel86 a răspuns:

Eu privesc melodia in ansamblu, dar tin cont mai mult de ritm.
Sa presupunem ca imi place o melodie in araba. Daca ritmul ma face sa vibrez, nu ma intereseaza ce transmit versurile, nu stau sa caut mesajul si sa-l analizez. Accentul cade pe linia melodica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la ce sunt mai atent, dar stiu ca daca o melodie are instrumental bun dar versuri proaste nu-mi place.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Și versurile, dar cred că în aceeași măsură și linia melodică trebuie să sune bine, din punctul meu de vedere.winking

| stefanbikeman87 a răspuns:

Sincer, eu sunt mai atent la versuri, ritmul e mai puțin important. Părerea mea.