| aumih16 a întrebat:

Cantareata Roxen este noul nostru reprezentant de la eurovision pe anul asta! Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

N-am auzit de ea pana acum. Se pare ca are potential, daca e apreciata pe plan international.
Solistul nu il mai putem alege, dar macar din cele 5 melodii sa trimitem anul acesta pe cea mai buna.
Asta se va intampla in Finala Nationala Eurovision.

| aumih16 explică (pentru dannyel86):

Da cantecele alea you don't love me cu sickotoy! sau ce iti canta dragostea! nu iti zic spun chiar nimic! mda!

| aumih16 explică (pentru dannyel86):

Avem artist de top sa stii! dar nu tu nu ai cum sa stii intelegi asta! sa inteleg ca tu ii dai dreptate lui mihai traistariu! pacaliciul ala! care apare mereu in chiloti! in boxeri! cum o fi! isi pozeaza penisul! pectoralii! eu unul nici nu ma intereseaza! si oricum nu are dreptate! de ce i-as da dreptate! ce stie el! doar de tornero si atat! altceva nu! sa ma scuteasca! vrei sa vii la selectie! vii frate! fara mofturi pretentii! si toate alea! el mereu gaseste scuze! oricum noi nu il mai vrem! sa se spele alte tari pe cap cu el! pai da ce! de ce sa il votam nu am inteles! si oricum stai linistit ca tu vorbesti asa de roxen! da anul trecut cu ester peony! de exemplu! asta era cunoscuta nu! avea si ea o melodie mai inainte cu vescan! sub aripa ta! da in rest vrajeala! asa cu the humans! oricum o sa beneficieze de toate conditiile roxen! marco si seba ii fac melodia! o sa aiba o piesa cum a avut si inna! daca nu o sa ajunga fetisoara asta mare! oricum mai vedem noi cine are dreptate! si cine nu! daca tu vrei sa ii dai dreptate lui mihai traistariu esti liber sa faci ce vrei tu! eu nu ii dau dreptate! si cu asta basta!

| aumih16 explică:

Si mai e ceva! din trei mere! adica roxen Diana v sau cezar guna! roxen asta este ca iti place sau nu! a fost marul cel mai bun! Diana v si cezar guna au fost merele stricate putrede! daca trimiteam pe astia Diana v sau cezar guna! chiar ca ne faceam de rusine! ca in fond intre astia trei s-a dat batalia! roxen Diana v si cezar guna! si tu ce ai fi vrut sa mearga Diana v sau cezar guna! hai pe bune! unul e cocalar! cealalta o pitipoanca! stiu ca ii jignesc dar nu imi place de ei! si in viata vecilor mei nu ii vreau pe astia reprezentanti!

| aumih16 explică:

Si stai linistit ca s-a stiut ca iese roxen! doar ca s-a tinut secret! adica cu alte cuvinte a fost o secretomanie totala! fara sa stim noi! cine iese!

| aumih16 explică:

Iar selectie! nu am avut! fiindca s-a schimbat mecanismul selectiei de votare! da! probabil le-au filmat sau ceva dar in rest nu au fost difuzate! le-au pastrat probabil pentru arhiva! desi nu cred! cei de la tvr! ca evident din moment ce au ales global records! au bat palma! gata! asa au hotarat fara selectie nationala! lasa ca e mai bine asa! ca e selectie interna! ai vazut anul trecut daca am mers pe mana strainilor ce s-a intamplat! te pomenesti ca ai uitat! faza cu laura bretan! si nu a fost singura copila umilita in halul asta! a mai fost si dora gaitanovici in 2018 tot asa si ea la fel umilita si batjocorita! probabil asta au merit si una si cealalta! mai ales ca provin din aceeasi generatie! ele doua! eu nu am vrut pe laura bretan oricum! ci pe bella santiago! da ne-am lins pe bot! si de una! si de cealalta! daca a iesit aia ester peony! am facut greseala aia anul trecut! cum am facut cu the humans! da! aceeasi greseala fatala!

| aumih16 explică:

Inca un amanunt legat de roxen! cum a fost aleasa! pai a fost o comisie formata din liana stanciu liderul nostru de delegatie! dan manoliu care a mai lucrat la eurovision! luminita anghel fosta participanta eurovision! crina mardare care este muziciana! si Andrei tudor probabil un alt muzician! deci juriul a fost de specialitate! dar ea a fost aleasa si de public totodata!

| aumih16 explică:

Legat de roxen! maine ar trebui sa aflam si cu ce piesa va merge roxen la eurovision! tin sa amintesc sa piesele ei sunt urmatoarele! red cherry! colors! storm! beautiful disaster! alcohol you! variantele cele mai vehiculate sunt red cherry! si alcohol you! dar cred ca red cherry va fi piesa ei! pentru eurovision! vedem! oricum noi suntem cotati la pariuri cand pe locul 3! cand pe locul 5! tind sa cred ca avem in momentul de fata cel mai bun reprezentant pe care il putem avea! in fine! o analiza a pieselor e urmatoarea! prima alcohol you este considerata cea mai buna piesa! iti induce o stare ca intr-o poveste ca si cum ai asculta una! a doua fiind beautiful disaster o piesa cu tente gotice un gen de piesa pe care si ester peony l-a avut anul trecut! originalitatea piesei e placuta! stilul placut! acest gen i s-ar potrivi lui roxen! a treia fiind red cherry sau cherry red! o piesa gen inna! are refren interesant cateva cuvinte cheie care prind la piesa! cum ar fi rakata! dar piesa nu e mare favorita asa adica nu-i mare branza! a patra fiind storm o piesa dinamica are ceva mai multa forta in comparatie cu celelalte piese! suna bine! e de luat in calcul! fiindca are niste momente ca de balet daca vrei! si a cincea colors care e o piesa buna dar nu se pierde in multime! toate cele cinci piese ale lui roxen! sunt bune! insa doar una va fi aleasa din cele cinci!