| 13597 a întrebat:

Care credeti ca va fi Hitul verii

Conect-r,, Vara nu dorm" sau Smiley,, Dead man walking"?

Ps. Scuzati-ma daca am gresit categoria, sunt noua!

Răspuns Câştigător
| ilovemusic10 a răspuns:

Oricine poate sa asculte orice melodie. Daca cineva asculta hip-hop, un cocalar inseamna ca asta e manea, nu? Ia-o LOGIC. Daca si cocalarii au ascultat Ai Seu Te Pego inseamna ca e manea? Nu, e o muzica braziliana, pe ritmul ce le provine. Daca o melodie traditionala greceasca e ascultata d un cocalar d la noi, e manea? Inainte sa dai raspunsuri false, documenteaza-te om Skump.

18 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Permite-mi sa ma pis cu bolta pe aceste doua manele, una scoasa de un om ce nu merita nici macar o flegma din cauza trecutului sau(Connect-R) si sa continui sa-mi ascult cu placere bucatile de arta ce le am in playlist, fiind un spirit elevat, ingamfat desigur, care nu se preteaza la căcaturi in casti sau boxe.

| IMC90 a răspuns:

Manelele nu pot fi hituri ale verii

| 13597 explică (pentru IMC90):

Acestea nu sunt mamale

| IMC90 a răspuns (pentru 13597):

Ba da. Au ritm de manea, versuri de manea si transmit aceleasi cocalareli imbecile.

| NOname a răspuns (pentru IMC90):

Nici nu știi câtă dreptate ai...
http://www.youtube.com/watch?v=bj0uM2I2GeQ

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Ups, am gresit topicu

voiam s-o pun dincolo, la melodii care te reprezinta
stai c-o trec acum

| Purgatoriu a răspuns:

Vara nu dorm

| Differentx13 a răspuns:

Eu prefer Alexandra Stan - Lemonade happy

| JeSuisAnonyme a răspuns:

happy in primul rand e buna categoria si in al doilea rand hitul verii e "Vara nu dorm" deoarece e vara si piesa a prins, insa eu una prefer "Dead Man Walking" big grin

| JeSuisAnonyme a răspuns (pentru JeSuisAnonyme):

P.S. Funda te rog frumos? happy

| ilovemusic10 a răspuns:

1. Imc90 e putin DUS.
2. Astea nu sunt manele.
3. S-ar putea ca Vara nu dorm sa fie hitul verii darda noua melodie a lui Alex Velea... Este la pamant Conect-rdac vrei poti sa o asculti pe youtube :
http://www.youtube.com/watch?v=aT3j3lXp5bg

| Wøodenpints a răspuns (pentru ilovemusic10):

Dacă nu sunt manele, de ce toţi cocalarii le ascultă şi prin barurile de manele, răsună şi ăstea?

| Wøodenpints a răspuns (pentru ilovemusic10):

Se evde că nu ai înţeles nimic din răspunsul meu. Altceva am vrut eu să spun.
Manelarii în general,au înclinatii spre muzica de cea mai proastă calitate,spre vome muzicale cum e ai se au tu pego, connecter şi alţi topârlani ce nu au treabă cu muzica, şi scor doar "hituri" populare o scurtă perioadă de timp, după care aruncate la gunoi ca pe o gumă mestecată.
Rămâi la semi-manelele tale şi nu-mi mai vorbi mie de logică, că nu ai nici pentru tine.

| ilovemusic10 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Da, nici dinalea de-a lu' Mozart nu poti asculta pana se innegreste monitoru'.

| Wøodenpints a răspuns (pentru ilovemusic10):

Eu aş putea asculta Mozart în conitnuu fără să mă plictsesc.
Melodiile compuse de el se ascultă şi acum, după 250 de ani, nu doar o vară.

| 13597 explică (pentru ilovemusic10):

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Dumnezău a răspuns (pentru ilovemusic10):

You do not love music, you love what I'd delightfully call a moisty pot of sh.it.And you can fuc.king tape that!

| ilovemusic10 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Oricine poate sa asculte orice melodie. Daca cineva asculta hip-hop, un cocalar inseamna ca asta e manea, nu? Ia-o LOGIC. Daca si cocalarii au ascultat Ai Seu Te Pego inseamna ca e manea? Nu, e o muzica braziliana, pe ritmul ce le provine. Daca o melodie traditionala greceasca e ascultata d un cocalar d la noi, e manea? Inainte sa dai raspunsuri false, documenteaza-te om Skump.