| Robertgavrilă8 a întrebat:

Care e piesa voastră preferată de la Abi?

Răspuns Câştigător
| Alex00615 a răspuns:

Aia cu regele

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe abi asta cu fata asta si impresiile lui il calca in picioare baietii smecheri, dar n-are el "cojones" sa iasa pe strada.
Pe de alta parte un impresar un cocalar si un prafoi, credeam ca doar 5gang sunt de rahat m-am inselat.
Pacat ca voi generatiile noi indiferent de stilul muzical nu stiti sa luati ce este bun.
Mie imi place rapul in special gangstarap dar nu ascult doar ce este nou ca este super-comercial ci ascult de la inceputuri pana acum, adica stiu si de negrotei de astia xerox ale lul lil wayne cat si de grandmaster F, imi place si Kevin Gates dar si Too Short, imi place si puff daddy dar imi place si E-40, imi place si Twista dar si busta rhymes, eminem sau dr.dre, snop dogg sau nate dogg, Mystikal,Warren G, NAS,The Game,Run DMC, Young Jeezy -am dat cantareti ai acestui stil (hip-hop) din diferite generatii si diferite sub-stiluri proprii, slanguri etc abia dupa ce asculti tot ce se poate te poti pronunta. Ascult si am ascultat din anii 70 incoace si dance r&b sau pop, unele mi-au placut altele nu, dar in final este sa ai habar cu ce se mananca.
Cand pornesti cu abi n-ai cum sa ai o cultura sanatoasa despre un gen muzical indiferent care ar fi acela.
Asa ca daca vreti si va place un stil muzical mergeti cativa ani mai in spate si apoi vedeti ce e bine si ce nu e bine.
Plus ca de unde apar peste noapte atatea pseudovedete? cu bani de la parinti si harfe de infractori, normal ca daca ai platit youtubeul sa iti faca reclama ai sa ai vizualizari, ca doar din asta traieste Youtube din plati si reclame.
M-am plictisit de besinosi care apar ca mustile de dupa ploaie, sa se faca concursuri avizate nu jurii gen Andra sau madona de Romania ( loredana) si sa vedem cine mai apare pe piata si cu ce recomandare, ca besinosi de astia fara talent care nu pot sta pe ritm e plin netul de ei.
O dau cu ei cu mainile goalewinking
Si sunt trupe sau persoane care au abandaonat proiecte care puteau avea succes din cauza acestor wannabe gay precum abi sau alti cocalari manelari.
Rusine voua care sunteti romani si ascultati toti incultii gen abi sau dani mocanu.

| Robertgavrilă8 explică (pentru Simpatic):

Am ascultat și alți muzicieni, nu doar Abi, am vrut și eu să-i întreb pe oameni părerile lor

| Xanor a răspuns:

Sos

| Xanor a răspuns:

Abilli