| hässlich a întrebat:

Care este dieferenta intre un metalist si un rocker? E o diferenta mare?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Cam aceeaşi diferenţă care este între rock şi metal.
Nu cred că este vreo cineva care să spună (eu ascut doar rock, şi nimic în fară de asta, nimic din aria metal, sau invers). Chestiile ăstea două se leagă destul de mult.

13 răspunsuri:
| CrushBoy89 a răspuns:

Eu zic ca sunt in mare parte aceleasi genuri de muzica...Cred ca metalul este mai mult in HARD ROCK cu mai multe chitari electrice si mai mut zgomotbig grin IN schimb rock-ul inseamna mai mult..Sunt mai multe tipuri de rock.Ca de exemplu: Pink Floyd, Europe, Nazareth...
Te-am lamurit acum?laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru CrushBoy89):

Priun răspunsul tau mai mult ai băgat-o în ceaţă. Şi dacă stăteai 5 minute pe wikipedia înainte să dai răspunsul ăsta, ti-ai fi dat seama că ai zis o mare aberaţie.

| CrushBoy89 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Deci tu vrei sa spui ca ai dat o explicatie corecta?straight face Nici nu inteleg ce zici tu acolo. fara suparare dar tu ai inceput...Metalul este un subgen al muzicii rock ceva mai dur decat rockul(depinde de ce fel de metal)..Heavy metalul este principala subcategorie a metalului din care se trag si celelalte thrash, death, industrial, progressive, black si altele.

| hässlich explică (pentru CrushBoy89):

Inca ceva, thrash ce inseamna? laughing Gunoi?rolling on the floor)

| CrushBoy89 a răspuns (pentru hässlich):

Mda..asta inseamna...

| hässlich explică (pentru CrushBoy89):

Metal de gunoi? Gunoios? De aruncat la ghela? straight face Nu inteleg laughingEo ascult death, black nu gunoi rolling on the floor

| CrushBoy89 a răspuns (pentru hässlich):

Stai putinlaughing Trash inseamna cos de gunoibig grin Rubish inseamna gunoiwinking
Dar nu se traduce mo-ta-mo...O avea alt inteleslaughing

| hässlich explică (pentru CrushBoy89):

A,pai tot aia.De aruncat...la cosu de gunoi laughingI fine, suna amuzant.Dar care e sensul de fapt?

| CrushBoy89 a răspuns (pentru hässlich):

Pune o intrebare, da-mi funda si s-a rezolvatlaughing

| hässlich explică (pentru CrushBoy89):

Ok

| hässlich explică (pentru CrushBoy89):

Am pus intrebare laughing Raspunde si iti dau fund a...si dupa aia zi-mi carei sensul gunoiului din metal ok? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru hässlich):

Este THRASH metal nu TRASH metal. Trash inseamna gunoi. See the difference.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Am o vorba: un rocker adevarat apreciaza si metalul iar un metalist asculta si rock. deci este cam acelasi lucru.