| owlAndreeaIrina a întrebat:

Care este diferenta dintre Nightcore si Nightstep?
Ce are in plus Blue Nightcore fata de Nightcore?

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Muzica nightcore se bazeaza pe derularea muzicii mai rapid si pe urcarea pitchului (adica voci mai subtiri). De exemplu, iei o muzica celebra ca "Impossible" ii dai speed up, ii faci vocea mai subtire, folosind niste programe speciale si obtii Nightcore. Nightstep este combinatia perfecta dintre nightcore si dubstep, sunt melodiile care au vocea subtire, sunt mai rapide decat in mod normal si au niste bass drop-uri geniale.
In legatura cu Blue Nightcore, ascult nightcore de vreo 3 ani si nu am sesizat nici o diferenta intre Blue Nightcore si Nightcore, sunt destul de sigur ca sunt tot una dar numite diferit.
Sursa : http://aminoapps.com/page/nightcore/2831746/what-is-blue-nightcore

1 răspuns: