| Iubesc Limonada a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cea mai civilizata tara din Europa?

Răspuns Câştigător
| sasha a răspuns:

Germania cu siguranta din toate tarile in care am fost cea mai ordonata si civilizata tara este Germania si mai sunt cateva dar nu o depaseste.winking

52 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Franta, Austria, Germania... day dreaming

| Bacemi a răspuns:

Anglia, Austria, Elvetia, Germania, Franta, Norvegia, Suedia, Danemarca, Finlanda. Acestea sunt in opinia mea cele mai civilizate. Nu ma refer doar ca obiecte de reper ci in principiu la comportamentul locuitorilor. Tara care lasa o urma din acest punct de vedere intotdeauna este Anglia. Am observat ca oricate tari civilizate ai vedea, cand ajungi in Anglia spui ca ajungi sa vezi ceva ce nu vei mai vedea nicaieri.

| Aiicha a răspuns:

Eu cred ca oamenii din Franta sunt cei mai civilizati din Europa.

| cornel a răspuns:

Toata in afara de Romania.

| cornel a răspuns:

Germania

| pepe a răspuns:

Norvegia.

| Mary Marry a răspuns:

Germania, Franta, Norvegia, Anglia etc.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Frantalaughing (glumesc)Eu zic ca e Germania

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ce legatura are cu muzicaa?laughing
Germania & Franta

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Franta in niciun caz! este ca Romania! cel putin Parisul...este foarte frumos dar e necivilizat ca Bucurestiul! am fost prin foarte multe tari din Europa dar cea mai civilizata este Olanda!

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Olanda cu siguranta!

| gabriela007 a răspuns:

Germania happy

| IrxnIroxyI a răspuns:

Tarile Scandinave (Norvegia, Finlanda, Suedia ) si Germania mi se par cele mai civilizate.

| Marcelino a răspuns:

Franta, am fost si e foarte dragut acolo, si probabil si Germania.

| Tiffany89 a răspuns:

Germania, Spania.
In orice caz nu romanialaughing

| mermadia a răspuns:

In general tarile din vest dau clasa la capitolul civilizatie! dar si cele nordice:in anglia am vazut o ordine specifica englezilor, sunt oameni la locul lor si nu am avut niciun moment in care sa nu ma fi simtit in siguranta.germania ar mai fi, danemarca, suedia, lituaniaaahee hee

| KellyGreen a răspuns:

Elvetia, Auatria, Anglia, Germania

| KellyGreen a răspuns:

Elvetia, Austria, Anglia, Germania

| pauladrian a răspuns:

Bineinteles ca Franta happy

| PaulB a răspuns:

Austria...crede-ma stau in austria de ceva timp. :->
cu sigurantza austria e. dar si germania big grin

| georgiiiy a răspuns:

Toate in afara de Romania laughing

| PunkyA a răspuns:

Nu Romania!laughing

| Samy48 a răspuns:

Eu cred ca Norevegia si Franta, parerea mea :d

| Aly07 a răspuns:

Romania este cea mai civilizata..., macar sa ne prefacem ca este asa happy

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Eu zic ca Germania! dupa cata ordine am vazut eu acolo

| Anna98Anna a răspuns:

Germania.

| nikolikky a răspuns:

Germania, unchiul meu a fost acolo si mi-a spus ca e o tara mult mai civilizata ca noi.Acolo masinile opresc la fiecare trecere de pietoni chiar daca este un singur om pe ea.

| manuelaaa a răspuns:

100% norvegia, finlanda, elvetia, austria si germania... dar cel mai mult elvetia austria germania

| motanu a răspuns:

Eu zic ca finlandahappy