| dosia26 a întrebat:

Care imi zice si mie o aplicatie de descarcat muzica 2016 pe telefon de pe android?

1 răspuns:
| flowro a răspuns:

Nu prea exista aplicatii bune pentru asa ceva, singura pe care o stiu se numeste FLVTO (e mai varianta de calculator).

Daca vrei altceva, iti spun o 'smecherie' pe care o practic eu de vreo 9 luni. Descarci Deezer. Intrii pe paypal si creezi un cont (daca cere cont bancar, baga unul gol - daca ai -, unul pe care sa nu pui bani si nici sa nu ai). Dupa ce ai contul Paypal, intrii pe Deezer si creezi un cont, apoi activezi optiunea 'Primele 30 de zile abonament Premium gratuit'. Dupa o luna iti va spune ca a fost o eroare la emiterea facturii, adica nu a putut sa iti ia bani din cont (el vrea sa faca plata automat, dar nu are de unde lua din moment de contul e gol), iti va arata eroarea timp de alte 30 de zile, dar vei putea asculta muzica in timpul asta, vei mai putea folosi optiunea premium. Dupa 2 luni deja nu mai merge, dar faci alt cont Deezer (folosesti acelasi Paypal) si tot asa, schimbi o data la 2 luni. E nasol ca trebuie sa refaci playlist-urile, pentru ca va fi un cont nou, gol, dar e si bine pentru ca ai ocazia sa adaugi melodii noi aparute (in mod normal nu ai adauga ca ti-e lene, iti spun eu, tot patesc), deci e ca un 'refresh'. Deezer e super ca aplicatie, si-ar merita si banii. Cauti orice piesa, este in varianta HQ, o adaugi intr-un playlist si poti selecta optiunea sa descarce playlist-ul (descarca tot ce e in playlist, pe telefon, in varianta comprimata). Deci daca cu o aplicatie de descarcat muzica ai descarca 3 pieste (15 MB) Low Quality, aici baga in acelasi spatiu 5 High Quality. 'Trick-ul' asta merge si la alte aplicatii care ofera o luna gratis de test, am mai testat pe ceva site cu tehnici de League of Legends si pe Netflix Romania.

Ma rog, daca nu faci cum am spus mai sus, incearca FLVTO. Sper ca ai prins ceva. Bafta.