| Indirag2000079 a întrebat:

Care sunt cele mai noi muzici?

6 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Muzici,sinonim cu melodii? Generația asta...

| FadetoBlack a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Cei drept şi la ăia de pe Rock FM, am auzit muzici... În loc de melodii.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru FadetoBlack):

Se poate,dar,oficial,cuvântul ăsta e inexistent.În fine,unora le place să creeze neologisme care nu sună prea bine.
Înapoi la întrebare : Ai ascultat toată industria muzicală,nehalit-o,de vrei "muzici" noi? Melomania asta,ce face din om! Acum bietul om nu mai are ce să asculte,că s-a plictisit de toate formațiile existente de-a lungul istoriei,a ascultat toți artiștii, pe Beethoven, Mozart, Wagner, și acum nu mai știe ce să asculte.Vai de capul vostru, cu muzicile voastre noi.

| FadetoBlack a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Te asigur că unii dintre ei nici nu au auzit de cei enumeraţi de tine...

| Duucu a răspuns:

Muzici? laughing