| 97Mark97 a întrebat:

Care sunt melodiile voastre preferate care fac parte din genul rap, hip hop, de preferat romanesti si putin vechi, de fapt spuneti-mi toate meloddile voastre preferate pe care le stiti din rap-ul si hip hop-ul romanescbig grin, numele cantaretului si melodieibig grin

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Rap-ul clasic, de factura din aceea stradala, gen NWA sau Mafia nu prea m-a incantat niciodata.Era putin prea simplu,pe mine ma atrage mai mult rap-ul bine lucrat,anti-sistem,anti-mentalitati sau cu idei originale in el,in stilul Secunde Reci a lui DOC si Dobrescu,ce e melodia mea preferata din rap-ul romanesc,pe langa "Egali din nastere","Negru","Sange de porc" si "Cheia de sub pres".

Din cel vechi romanesc,imi place Deceneu,in special "Sapte Zile" si "Operatiunea Monstru si Ghetto-Dacii,cu "Octombrie Rosu".Din strainatate,ma incanta KRS-One,Cypress Hill si Ice Cube,din cei cu state vechi,pe langa Chino XL,Rhyme Asylum,Hopsin,Immortal Technique, AOTP si Keny Arkana.

Toate melodiile ce stiu din rap-ul romanesc, nu prea am timp sa le insir aici, da' poti sa vorbesti cu GenOm ca el e cel mai versat in rap, de pe site.