| danycosty a întrebat:

Cat costa o chitara acustica?

4 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

De la 200 de ron in sus din cate stiu. depinde ce buget ai

| Analy a răspuns:

Depinde si cat esti dispus sa dai.Una mai ieftina ar fi 200 ron, insa pot fi si 400-500 ron. Daca esti incepator te-as sfatuii sa iti cumperi una mai ieftina si abia cand inveti sa canti bine iti poti lua una mai scumpa.

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Depinde si cat esti dispus sa dai.Una mai ieftina ar fi 200 ron, insa pot fi si 400-500 ron. Daca esti incepator te-as sfatuii sa iti cumperi una mai ieftina si abia cand inveti sa canti bine iti poti lua una mai scumpa.

| oZz a răspuns:

Salut,treaba sta in felul urmator:Cu cat e mai buna prima chitara, cu atat vei invata mai usor(nu mai repede).Eu am avut o acustica chinezeasca de 95 de lei laughing. Daca poti face rost cam de 400-500 de lei, poti cumpara un Ibanez V72E.Are si un tuner inclus care te va ajuta foarte mult la inceput happy.Sau chiar un Epiphone AJ100 ar merge big grin
Sper ca ti-am fost de folos happy

Salutari,

oZz