| AdiMihai25 a întrebat:

Caut melodia originală dintr-un prank de pe net cu un negru cret.
Sleeping on strangers prank subway

Melodia originala niste tobe canta,
Videoul este copiat si modificat cu mai multe melodii.

12 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Asta e tot remix?
Rival - Walls (ft. Bryan Finlay) [Official Lyric Video]
https://www.youtube.com/watch?v=YEx8gC2KWfw

| AdiMihai25 explică (pentru dannyel86):

Https://youtu.be/ZU95yG8yxPw

Videoul de sus
Are o melodie pusă, schimbată, caut melodia originală a clipului,
Melodia era un sunet de tobe, ritmatic,
Poate a auzit cineva videoul cu melodia care o caut eu.
Funda.

| AdiMihai25 explică (pentru dannyel86):

Seamana cu aceasta, dar nu e...
https://youtu.be/ncdi0gvt07Q

| dannyel86 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Daca vorbesti de partea cu tobele din clip, acela e un beat folosit in mai multe melodii. happy Si nu e neaparat luat dintr-o melodie originala.
Cu siguranta exista un cantec rtmat, cu tobe, pe care il cauti tu, dar, daca nu vii cu detalii (cine canta, e trupa sau solo, din ce tara, si alte date), greu de crezut ca vei gasi ceea ce cauti.winking
Dar poate ai noroc. Speranta moare ultima! big grin

| dannyel86 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Mi-ai adus aminte de alta piesa:
https://www.youtube.com/watch?v=5oDiNPLrKt8&t=10s

| AdiMihai25 explică (pentru dannyel86):

O sa fac eu inregistrare melodica poate găsim originala, o caut de mult timp.

| dannyel86 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Daca e populara, nu se poate sa nu o recunoastem.
In caz ca reusesti sa inregistrezi macar o parte din ea, Shazam te poate ajuta sa o si identifici. Revino cu un material audio si, daca te putem ajuta, vom face sapaturi.

| AdiMihai25 explică (pentru dannyel86):

Salut,
Am revenit, am înregistrat melodia, Nu stiu cat de corect, dar in mare parte asa suna.
https://youtu.be/0TCJcb8WRXA

| dannyel86 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Ma bucur ca ai revenit. Chiar eram curios daca ai reusit ceva. :)
Am ascultat-o de 3-4 ori inregistrarea. E greu de spus unde am auzit-o. Parca o stiu, parca nu. Ai ureche muzicala (si talent!) si banuiesc ca te-ai apropiat foarte mult de ritmul melodiei pe care o cauti.
Cumva prima parte seamana cu o alta compozitie la care m-a trimis (intr-un fel) inregistrarea ta. Nu are cum sa fie ea, pentru ca partea a doua difera, dar ritmul e cam acelasi:
https://www.youtube.com/watch?v=hBVvu6hrjJs
Inregistrarea ta de pe Youtube o poti pune ca postare noua pe TPU. Pentru ca lumea sa isi poate face o idee despre ceea ce te intereseaza.
Daca reusesc sa descopar ceva, te voi anunta.;)

| AdiMihai25 explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult pentru implicarea si interesul dovedit.
Astept orice informații la care m-ar putea ajuta sa o si gasesc!

| dannyel86 a răspuns (pentru AdiMihai25):

Am mai gasit o melodie care poate fi ceea ce cauti:
101 Strings - If I Were A Rich Man
https://www.youtube.com/watch?v=BAsZDHv3Wv4

| AdiMihai25 explică (pentru dannyel86):

Într-adevăr duce ceva dar din pacate nu e ceea ce cautam.