| dariapopescu1626 a întrebat:

Caut o melodie de la Ghiță Muneatenu. Nu știu exact cum se numește, însă știu o parte din versuri. Am cautat peste tot dar nu am găsit-o. Suna cam asa "nu ma lasă inima, sa iubesc pe altcineva. Spune-mi tu dacă gresesc, asa mult ca te iubesc..."
Va rog ajutați-mă!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am cautat pe internet acest "Ghiță Muneatenu" si nu exista nimeni, cu exact acest nume.
Posibil sa fie vreun cantaret localinic?

| dariapopescu1626 explică (pentru Violleta2022):

Nu știu. Eu am auzit melodia pe un CD care nu îl mai am... Probabil ca nu exista pe internet doar pe acel CD. Nu știu. Mulțumesc oricum!

| Violleta2022 a răspuns (pentru dariapopescu1626):

Si cum am putea stii noi, ce este pe CD-ul tau?

| dariapopescu1626 explică (pentru Violleta2022):

Faza este ca eu nu mai am acel CD și ma gândeam ca exista pe undeva pe internet melodia, de aceea am scris aici, cu speranța că cineva ma ajuta sa găsesc me internet melodia.

| andreea2346 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca se referea la Ghiță Munteanu?

| Silent3025 a răspuns:

NU este Ghita Munteanu ci Copilul de Aur - Nu ma lasa inima https://www.youtube.com/watch?v=cHXqxegX2zE

| dariapopescu1626 explică (pentru Silent3025):

Mulțumesc! Asta e piesa doar ca le CD o canta Ghiță Munteanu. E în regula și aceasta. Mulțumesc mult

| Silent3025 a răspuns (pentru dariapopescu1626):

Tinand cont ca la Muzica/Text/Orchestratie/Video nu scrie nimic probabil ca melodia originala a fost cantata si facuta de Ghita Munteanu. Si eu sunt curios cum suna versiunea cantata de Ghita (fiindca imi place cum canta Ghita), daca o gasesc pe undeva revin cu un nou comentariu. De la el am gasit aceasta melodie https://www.youtube.com/watch?v=4z9bHyS-OlI

| Silent3025 a răspuns (pentru dariapopescu1626):

Vezi poate recunosti coperta CD-ului aici https://www.discogs.com/artist/5103980-Ghi%C8%9B%C4%83-Munteanu apoi cauti si asculti aici (au toate albumele) https://www.youtube.com/channel/UCeHoxXj8Y-YGrwJWx_FO5wA eu am cautat dar nu am gasit nimic.

| dariapopescu1626 explică (pentru Silent3025):

Ok. Mulțumesc mult!