| DianaDz a întrebat:

Caut o melodie, nu imi amintesc versuri (din cate stiu este in roamana) si este cam de prin anii 2000-2005 (cred). Imi amintesc doar o parte din videoclip, era o fata bruneta si imbracata intr-o rochie neagra, lunga. Se plimba intr-o incapere (sau casa) care parea cumva parasita. Stie cineva despre ce vorbesc?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nicola - Langa Mine (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=xY2MWSAcIpE

| DianaDz explică (pentru dannyel86):

Încăperea seamănă foarte mult, însă nu este vorba despre această melodie sad Cea care cânta avea părul lung și o rochie largă

| dannyel86 a răspuns (pentru DianaDz):

Informatii suplimentare ar fi de ajutor.
Mi s-a parut din descrierea ta ca ar fi vorba de Nicola.

| DianaDz explică (pentru dannyel86):

Cântăreața are părul mai lung, rochia este foarte lungă și largă (precum o rochie de mireasă însă neagră). Încăperile în care filmează seamănă foarte mult cu cele din videoclipul Nicolei. Melodia este tristă, cred.

| dannyel86 a răspuns (pentru DianaDz):

Descrierea ta m-a dus catre alta piesa, dar sigur nu e aceea pe care o vrei. :)
https://www.youtube.com/watch?v=FpD_ZStF1C0
Trebuie sa recunosti ca e un pic cam greu de gasit melodia, avand doar aceste informatii.
Au mai scris prieteni pe TPU care cautau un clip in care aparea o masina galbena. Destul de vag si in cazul lor.

| DianaDz explică (pentru dannyel86):

Da, ai dreptate. Sunt putine informatii, dar atat imi amintesc si ma obsedeaza gandul, as vrea neaparat sa gasesc melodia. O caut de mult timp, insa nimeni nu stie despre ce vorbesc. Imi amintesc ca era o melodie trista.

| dannyel86 a răspuns (pentru DianaDz):

Te inteleg perfect. Si mie mi se intampla. happy Uneori am noroc, pentru ca imi amintesc 2-3 versuri sau incerc sa-mi readuc in minte pe cel sau cea care canta.