| BeyondTheMusic a întrebat:

Ce citat/replică sau vers dintr-o melodie te-a "marcat"? De ce?

9 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

"Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." - Marcus Aurelius, nu cred ca e nevoie de explicatii thinking

| Wehrmacht a răspuns:

"Marcat" este mult spus.Nu m-a marcat nimic dar...

Simple smiles elude psychotic eyes
Lose all mind control rationale declines
Empty eyes enslave the creations
Of placid faces and lifeless pageants

In the depths of a mind insane
Fantasy and reality are the same

| Duucu a răspuns:

"Love is a verb, love is just a doing word"
Massive Attack - Teardrop

| MaliciousDeath a răspuns:

" If you're conscious you must be depressed. Or at least cynical. "MGMT-Siberian Breaks
Nu-i greu de inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Face foc pe unde trece, lasa urme ce ucid natura
Si-L serbeaza pe Iisus mestecand calici friptura''. (Underman - Dezgropam Cuvinte)

Versurile ii reprezinta pe majoritatea crestinilor, care, in ziua de Craciun si Paste, i-L serbeaza pe Iisus cu mancare ( de obicei carne, desi, ironic, Iisus era vegetarian) si cu bautura, in loc sa opreasca sacrificarea animalelor si sa-L serbeze pe Iisus cu pace si armonie fata de natura, ei mai mult pun paie pe foc.

PS: Pentru ca suntem la categoria ''Muzica'' m-am gandit sa-ti dau aceste versuri in loc de citate.

| BeyondTheMusic explică (pentru anonim_4396):

Bună! Păi... faza îi că eu nu voiam să fie la "Muzică", eu am pus-o la "Ştiinţă şi filosofie" dar nu ştiu ce s-a întâmplat, am vrut să o pun acolo sperând că găsesc mai multe persoane care chiar înţeleg ce caut eu. Se poate schimba categoria?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondTheMusic):

Nu, nu mai poti schimba categoria. Poti eventual sa pui din nou intrebarea la categoria "Stiinta si Filosofie''.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

"Visele smulg gratii" - Kazi Ploae

Consider ca ne reprezinta pe fiecare, dar majoritatea nu vor sa vada asta.

| Generalul a răspuns:

Nu o sa uit niciodata, chiar daca as vrea versurile manelelor in care sunt pomeniti mereu dusmanii laughing