| anonim_4396 a întrebat:

Ce criterii trebuie sa indeplineasca o melodie pentru a fi considerata muzica "buna"?

7 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Sa iti placa. Fiecare spune ca e muzica "buna" ce ii place.

| Wøodenpints a răspuns:

Instrumentaţie originală, complexă, unde oamenii ăia chiar ştiu ce să facă cu ele şi cum să le scoată pe fiecare în parte în evidenţă
Voce puternică, diferită de majoritate.
Versuri inteligente, interesante, care să nu abordeze teme retardate în moduri simple.
Autenticitatea în sine a unei melodii şi publicul ţintă pentru care a fost compusă.

Un exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs

| KristalPop a răspuns:

Să nu sune penibil şi să te faci de căcat. Pentru a fi considerată muzică "bună" o piesă muzicală trebuie să transmită ceva atât prin linie melodică, cât şi prin versurile pe care le exprimă.

| dracu14 a răspuns:

Pentru mine muzica buna=muzica cu mesaj si cu un negativ bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine, la melodiile pe care le ascult, ma atrag versurile, si cred ca ele conteaza cel mai mult. Desigur si instrumentalul conteaza, mai ales la melodiile rock si metal. La rap insa conteaza versurile. Trebuie sa transmita ceva, sa-ti dea o stare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E interesant faptul ca toti cei care au raspuns aici sunt ascultatori de rock, metal si asa mai departe.

| MaskOfSanity a răspuns:

Versurile sunt importante, dar nu la fel de importante ca instrumentalul. Cu cât o melodie este mai complexă şi cu cât mai multe instrumente sunt puse în joc, cu atât este mai bună. Cel puţin, din punctul meu de vedere.