| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce fel de persoane sunt Rockerii? Ei cred in Dumnezeu sau sunt Satanisti? Care-i adevarul? Despre ce vorbeste muzica Rock?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Dacă ai anumite preferințe muzicale asta nu înseamnă că trebuie să ai și anumite convingeri. Și eu sunt oarecum rocker, îmi place mult rock-ul și ascult des dar fiecare suntem diferiți. Nu genul muzical ne influențează convingerile, sau cel puțin așa ar trebui.

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Offtopic
dumnezeu si satan fac parte din aceias religie, daca il negi pe unu automat il negi si pe celalalt
Am intalnit ascultatori de rock stupid de crestini, gen...lvl martor iehovean si pustani teribilisti ce umbla prin cimitir si darama cruci "pentru ca e c0l".
Muzica,in esenta,n are nicio legatura cu religia,pot sa ascult linistit colinde catolice fara sa raspandesc ostentativ cuvantul duhului
Cu toate ca "rock-ul" a devenit un termen extrem de minuscul avand in vedere orizonturile in care s a largit,de la rock crestin pana black metal crestin,pana la metal pagan,celtic,folk pana la trupe care canta despre star wars,extraterestri,lumi fermecate,basme,unicorni si etc
Daca ar fi sa cautam un lucru ce cam toate genurile le au in comun,ar fi formula de chitara,bass,tobe si voce,plus efectele de chitara gen overdrive and stuff like this.
Deci nu,chiar nu conteaza ce religie,nationalitate,etnice,rasa,culoare,de pe ce planeta,galaxie, univers provi, poti sa asculti linistit orice vrei.
Chiar nu se invarte tot universu asta in juru religie, aka crestinism, unii oameni prefera sa faca balade despre extraterestri si venirea lor decat ceea a lui hristos

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Cei care asculta muzică rocajoritate nu sunt sataniști, există muzică rock și de biserică, Însă depinde de cele spuse în muzică, Iar în general muzică rock este ca și altă muzică sunt persoane bune ce o asculta și persoane rele, nu poți ști niciodată la general

| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Eu consider că sunt oameni,ca toți alții și nu ar trebui discriminați, judecați sau mai știu eu ce. Majoritatea rock-erilor pe care ii cunosc sunt persoane inteligente, amuzante, dinamice, cu care nu te plictisești.Rock-ul are mai multe sub-genuri, se vorbește despre lucruri normale, cum găsești și în alte melodii.Sunt și care cred in Dumnezeu, și cei care nu cred, dar nu sunt sataniști, se numesc atei și nu are legătură cu satanismul.Incearcă să privești in interiorul cărții și nu judecă după copertă! S-ar putea să ai parte de niște surprize si momente care vor constitui amintiri de neuitat! O seară frumoasă!