| Dobitoc a întrebat:

Ce gen de muzica ascultati? Dati si exemple de artisti/trupe favorite!

13 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Nu stiu exact in ce masura in ziua de azi se mai asculta un anumit gen muzical. Eu unul ascult melodii care imi plac, nu genuri de mzuica care imi place. De pilda, in prezent sunt inebunit dupa trupa Owl City, dar asta nu inseamna ca imi place rockul.

| Grimalkin a răspuns:

Ascult aproape orice gen de muzica, exceptie facand manelele, muzica populara/lautareasca si simfonica. totusi prefer rockul big grin

cateva trupe/artisti preferate/preferati: An Cafe, the GazettE, Miyavi, Screw, Anli Pollicino, Nightwish, Evanescence, Within Temptation, Rammstein, GreenDay, Paramore, Avril Lavigne, Alphawezen, Massive Attack etc happy

| gabitza_6878 a răspuns:

The cranberries
linkin parca
evanescence
pink
din Romania : bug mafia

| NuAmHabar a răspuns:

Rihanna;
raluka si dj sava;
beyonce;
alex;
inna;
andreea balan;
voltaj;
etc.

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Rap: Pharoahe Monch, Parazitii, Vescan, Roots Manuva, Aforic, Cedry2k
Rock: Linkin Park, Kings of Leon, Paramore, Rammstien

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Muzica usoara e cea mai frumoasa
alex velean
simplu
animal x
justin bieber
rihanna
edy wata

| r0by2oo9 a răspuns:

Eu ascult house, pop, dance dar imi plac si urban, rock si mai ascult si alte genuri(in afara de manele). In general ascult tot ce-mi placebig grin
cantareti care imi plac:
miley cyrus
lady gaga
inna
rihanna
eminem
si altiitongue

| AlexSala a răspuns:

Rap, house si cateva melodii rock. Eminem. de la noi Nane, Bitza si cu Nimeni Altu'. Tiesto, iar in ultimul timp Lil Wayne pentru felul in care combina cele 3 genuri big grin.

| LivasX a răspuns:

Hip-hop, rock alternative, house
Kanye West, Linkin Park, Dj Tiesto

| primaru a răspuns:

Parazitii, Arsura, Anonim, Reverend, Spaik, Bitza, Mafia, M&G, CIA,
Morometi, CTC, Kagula,

| zebroooi a răspuns:

Brokencyde
Bullet for my valentine
Simple plan
Alanis Morissette
Armor for sleep
Saosin
Marilyn Manson
Him
Slipknot etc happy

| AleXa_7424 a răspuns:

Salut. Mie imi plac: Placebo, Kings of Leon, Radiohead, U2, Snow Patrol, Keane, Incubus, Suie Paparude, Vita De Vie, Nirvana, Nelly Furtado, Coldplay, Smashing Pumpkins, Goo Goo Dools...happy