| Iubesc Limonada a întrebat:

Ce i-p-o-d-uri bune si la preturi rezonabile imi recomandati? Pune-ti si un link.

1 răspuns:
| G a răspuns:

1. trebuie sa stii ca ipod-urile toate sunt produse de una si aceeasi firma, APPLE. http://www.apple.com/
2. sunt 4 tipuri de ipod-uri: shuffle, nano, classic si touch. te uiti la detaliile fiecaruia si vezi care ti se potriveste cel mai bine. http://www.apple.com/ipod/compare-ipod-models/
ipod shuffle nu are ecran si e strict pentru muzica, ipod touch are touch screen si poti pune pe el muzica, filme si tot felul de aplicatii, nano e pentru muzica, filme si mai nou are si touch screen, classic e pentru muzica, poze si filme as well.
3. ai nevoie de itunes pentru a pune chestii pe ipod. programul e gratis si il descarci de pe site-ul Apple.
4. preturile sunt dupa cum le vezi si pe site, shuffle e cel mai ieftin, costa $49 sau 155 RON, e destul de "basic" dar foarte bun. la nano depinde de capacitate. cel de 8 GB costa $149 sau 472 RON, cel de 16 GB e 566 lei. ala classic e 787 lei. touchu' e, in functie de capacitate, 724 lei (8 GB), 946 lei (32 GB) si 1262 lei (64 GB).
5. avand in vedere pretul, ia-ti ipodul strict care ti se potriveste. ia-ti touch doar daca esti dispusa sa cheltui pe aplicatii. e pacat sa-l iei de "fite" si sa nu-ti pui nimic pe el.