| Danyel_5217 a întrebat:

Ce melodii rock faine mai stiti? Eram la un prieten si a pus niste rock de toata frumusetea...melodii rock din londra... oricum Sa imi dati ceva fain si multe pentru funda tongue. Peace!

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Buna!
30.Roxette-Must have been love
29.Bon Jovi-All about loving you
28.Guns N'Roses-Don't cry
27.Evanescence-Lithium
26.Scorpions-You and I
25.3 doors down-Here without you
24.Bon Jovi-This ain't a love song
23.Bon Jovi-In these arms
22.Scorpions-Wind of change
21.Righthouse brothers-Unchined melody
20.Bon Jovi-Hallelujah
19.Brad Paisley feat.Alison Kraus-Wiskhey lullaby
18.Pink-Love song
17.Green day-21 guns
16.Guns N'Roses-Civil war
15.Pink floyd-Wish you were here
14.Pink-I don't belive you
13.Bon Jovi-Thank you for loving me
12.Evanescence-My imortal
11.Roxette-Listen to youre heart
10.Bon Jovi-I'll be there for you
9.Aerosmith-I don't wanna miss a thing
8.Bon Jovi-Bed of roses
7.Roxette-Fading like a flower
6.Guns N'Roses-Patience
5.Pink-Fucking perfect
4.Bon Jovi-Always
3.Guns N'Roses-November rain
2.Guns N'Roses-Knocking on heavens door
1.Led Zeppelin-Stairway to heaven

50.Skillet-Hero
Is just a nother war!I need a hero!
Cam asta e motivul pentru acre se afla in topul melodiilor care te scot din depresie;).
49.Nirvana-Smells like teenage spirit
In primul rand tin sa-i multumesc lui Kurt Cobain(Dumnezeu sa-l odihneasca in pace)ca si-a dedicat timpul pentru a ma face sa ma simt bine la ora de matematica,iar mai apoi sa spun ca Nirvana merita mai mult,decat 29.867.414 viziaulizari pe YouTube...da Na,ce sa-i faci?Intr-o lume in care Justin Bieber are 400.000.000 nu ma mai mira nimic.
48.Skillet-Monster
Si ne intoarcem la Skillet.Am presupus ca intr-o zi de depresie acuta ai vrea sa iasa monstrul din tine si sa preia controlu',nu?
47.Guns N'Roses-Paradise city
Mai trebuie sa mai mentionez ceva?Doar o canta Axl Rose si Slash...Slash Doar am zis Slash ce mai vrei?:))
46.Guns N'Roses-Dust N'Bones
Ca bine mai zic in melodia asta.Doar pana la urma toti suntem doar praf si oase dar...pana atunci traieste viata e frumoasa:x
45.Guns N'Roses-Sweet Child O'Mine
Da,da,da au si rockeri o parte sensibila:))
Poate te atinge la sufletel si te face sa te misti.
44.Guns N'Roses-Welcome to the jungle
Vezi,iti ureaza si bun venit.Tie iti ramane doar sa-ti croiesti drumul pana acolo.
43.Bon Jovi-Bed medicine
Cat am putut sa ma scutur pe melodia asta:))Poate are acelasi efect si la tine.
42.Bon Jovi-One wild night
E numai buna de o petrecere ,asa ca ce mai estepti?Pune mana pe telfon suna 30,40 sau ma rog 2 prieteni si incepeti.
41.Bon Jovi-We weren't born to follow
Daca depresia ta se trage de la tachinari sau ma rog...rasete pe fata atunci da boxele la maxim si pune melodia de mai sus.
40.Bon Jovi-Lost highway
Ai masina?Nu?N-are nimic o pui pe Mp3 si eu autobuzu':)).Te va face sa te duci la sofer si sa-i spui:"Dispari tataie, de aici preiau eu comanda."
39.Rolling Stones-Satisfaction
You can't get no satisfaction?Las' ca o s apoti dupa o portie de legende:))
38.AC/DC-Rock N'Roll
Doar vorbim de legende ale rock'ului,nu?POti sa pui orice mlodie de a lor si tot o sa si de pe pat sau pe pat:-?
37.AC/DC-Thunderstruck
Hai mai...e legendara melodia asta numai primele 10 secunde si am varsat ceaiu' pe mine.
36.AC/DC-Black Ice
Nici nu stiu de ce mai pun descriere la melodiile celor de la AC/DC.
35.AC/DC-Shoot the thrill
Alaturata de multe ori cu filmul "Iron Man 2" ,nu mi se pare corect ca o melodie extraordinara ca aceasta sa fie alaturata cu un film .Soo daca esti baiat"Too many women and too many pills ti se potribeste de minune".Daca esti fata doar...urla!
34.AC/DC-War machine
Toata lumea este asta pe interior,chiar si tu doar ca trebuie sa rascolesti mai mult dupa fata ascunsa a acestei functii.
33.Cher-If I could turn back time
Hai ca ne dam pe sentimentalisme...No way!Incerc doar sa pun cate o melodie pentru fiecare gen de depresie.
Genul 1365:)) :L-ai pierdut dintr-o prostie,dar cum nu mai poti sa dai timpul inapoi,a doua oara gandeste-te daca dragostea valoreaza mai mult decat orgoliul;)
32.Roxette-Sleeping in my car
Ce nu vi s-a intamplat nicodata sa...dormiti in masina?:))Bine,in ziua de azi asta nu se mai petrece in masina, cum era prin anii 70'-80' cand la prima intalnire mergeai la cinematografe in aer liber,si in loc sa te uiti la pelicula te uitai la luna si va sarutati ca nebunii,astazi prima intalnire daca dureaza 10 minute in Bamboo,unde bine inteles ca e dragoste la prima vedere,o ajuti sa se dea jos de pe bara si o inviti la tine la o...prajitura sa spunem.Ma rog:)) sa nu stricam bunatate de melodie cu ciudateniile din ziua de azi.
31.Roxette-The look
She's got the look.
30.Nicelback-Burn in to the ground
Whiskey,tequila te pui cu astea 2?:))
29.Nickelback-Something in youre mouth
Daca una dintre depresiile voastre este datorite"curvasariei",melodia asta despre "printesele romaniei"te va ajuta.Doar nu o canta pe strada ca poate te impusca careva.
28.Nickelback-This afternoon
They can kiss my ass cuz' I pay the rent.Nu stiu:-?Poate una din depresiile voastre ca 99% dintre a romanilor este chiria,creditul mai bine zis creditele,ratele etc.
27.Nickelback-Rockstar
Numita una dintre cele mai bune melodii ale baietilor de la Nickelback , ascultati- o si o sa va dati seama de ce.
26.Bon Jovi-Is my life
Is my life and is now ore never and I AIN'T GONNA LIVE FOREVER"Pot sa spun ca asta este fraza dupa care ma ghidez in viata.
25.Green day-American idiot
Doamne ,de ce nu au facut o melodie numita"Romanian idiot"?:))
24.Green day-Do you know youre enemy
Gimmie Gimmie revolution!
23.Bon Jovi-Have a nice day
I say:"Have a nice day"
Nu cred ca este sentiment mai frumos decat sa tii in tine 3 zile frustrarea pe care ai simtit-o cand l-ai vazut cu alta,iar apoi sa rabufnesti.Dupa ce ii dai cu flit intoarce-te frumos candu-i cu ceva peste nas(la propiu)si ureaza-i o zi buna.
22.Bon Jovi-You give love a bad name
Nu stiu,este cva la melodia asta ce ma face sa caut prin agenda telefonica dupa toti fostii si sa le mai spun:"You give love a bad name"
21.Bon Jovi-Livin' on a prayer.
No comment!:X
20.Rolling Stones-Sympathy for the devil
Preluata si de Guns N'Roses,nu ma pot decide care varianta este mai buna:-?
19.Slash feat. Nicole Sherzinger feat.Flea feat.Izzy feat. Alice Cooper-Baby can't drive
Dupa ce GN'R s-a destramat,iar Axl si Slash nu au mai pastrat legatura,au luat-o fiecare pe cont propiu ,in anii 80' numita "Cea mai periculoasa trupa",Slash inca este numit "Cel mai bun chitarist din lume"Si pe bune acum.Nu ca ar fii cine stie ce cu Velvet Revolver.dar parca albumul facut cu mai multe nume mari ca:Alice Cooper,Fergie,Nicole Sherzinger si Ozzy Osbourne este "rupere" .Si Baby can't drive ste favorita mea de pe album.
18.Ozzy Osbourne-Scream
Pai nu?Cum sa nu tipe daca are cel mai puternic tipat din lume?
17.Ozzy Osbourne-Ghost
Nu siu ce sa zic despre melodii legendare,si nu cred ca voi putea vreodata.
16.Guns N'Roses-Live and let die
Originala fiind a celor de la Beatles ,se pare ca GN'R nu au stat degeaba si daca Beatle'si nu au terminat treaba ,au "preluat o" ei si au facut o treaba foarte buna.
15.Joan Jett feat. Blackhearts-I love Rock N'Roll
Imi pare rau pentru tine,dar daca nu stii melodia asta ,ori la nastere te-au tras prea tare si ai cazut cu capu' de gresie ori e incultura pura:|
Preluata de Britney Spears care nu a facut o treaba buna de loc,Doamne incerc sa nu o zic direct ,dar varianta ei e ORIBILA:-&.
Si ce este mai groaznic,toata lumea crede ca este melodia ei(chiar si eu credeam asta cand eram mica:-S)
14.Queen-We will rock you
Ritmul a devenit celebru in toata lumea dar 20% care stiu ritmul stiu versurile:)).Ironia sortii.Te scoate si din cea mai adanca depresie.
13.Queen-We are the champions
Nu cred ca stiu o melodie mai legendara ,se aude peste tot,am cantat o si la gradinita:))
12.Rev Thory-Light it up
Melodia de acum 3 ani de la Wrestlemania 24,si pana zi mi-a ramas in memorie,ca toate celelalte de la Rev Theory.
11.Aerosmith-Crazy
Nu avea cum sa lipseasca melodia asta,ca sigur ziceati ca sunt intr-o doaga:)).Videoclip,linie melodica,versuri.Absolut superb.
10.Kid Rock-All summer long
Sipping whiskey out the botlle .Nu stiu de ce toate melodiile care contin cuvantul"whiskey" sunt absolut superbe si...inaltatoare:))
9.Jon Bon Jovi-Blaze of glory
Melodia de pe fundalul unui film celebru ce a luat multe premii nu pitea sa lispeasca.
8.Lynyrd Skynyrd-Still Unbroken
Titlul spune multe,refrenul spune si mai multe,melodia te face sa te gandesti si sa-ti reevaluezi viata iar si iar
7.The Beatles-Help
Vorbim de Beatlesi...Dah.
6.Aerosmith-I don't wanna miss a thing
Am auzit o prima data acum 7 ani pe VH1,Nu stiam despre ce este vorba ,nu auzisem niciodata de Aerosmith,dar stiam ca m-am indragostit de acea melodie.
5.Joan Jett-Bed reputation
(Sunt foarte modesta),dar parca melodia asta e scrisa pentru mine.
4.Pink-So what
"So,so what I am a rockstar,I got my rock moves!AND I DON'T NEED YOU!"
3.Pink-Trouble
Doar de asta ai depresii,nu?
2.Pink-Just like a pill
1.Pink-Raise youre glass
www.WarAndRiot.blogspot.com

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FlaviusCarbon a răspuns:

Asculta three days grace, skillet sau bullet 4 my valentine, aia canta ca lumea\,,/