| mariana_strirbu a întrebat:

Ce muzica este cea folosita in yoga? Ok, muzica de relaxare, dar chiar asa se numeste? Muzica de relaxare pentru altii poate fi si cea clasica.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mantra

| Reghqen a răspuns:

Ceea folosită este muzica New Age.
Muzica New Age este un termen umbrelă, ce acoperă diverse stiluri de muzică downtempo, destinate să creeze inspirație artistică, relaxare și optimism. Acesta este folosită de ascultatori pentru yoga, masaj, meditație,[1] și citire, drept metodă în managementul stresului[2] sau pentru a crea o atmosferă liniștită în casa lor sau în alte medii, fiind deseori asociată cu ecologismul și spiritualitatea New Age.[1]