| TeoPT a întrebat:

Ce părere aveți despre albumul Dear Agony al celor de la Breaking Benjamin?

Referiți-vă la semnificații, sentimente transmise. Ce melodii vă plac de pe acest album? Îl considerați diferit față de celelalte albume Breaking Benjamin? De ce?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Dear Agony a fost,este, si va ramane, probabil albumul meu preferat de la Breaking Benjamin.De cum i-am vazut coperta am zis:''*** it! Merita''.Si a meritat pe deplin.As putea sa te dezamagesc putin si sa spun ca nu Dear Agony m-a facut sa plang, desi imi place la fel de mult, ci Give Me A Sign.Nu cred ca se poate relata mai bine starea trista a omului atunci cand e bulversat mai bine ca in piese ca Hopeless sau Dear Agony.Te face sa simti durerea lui si sa te regasesti, indiferent de stare in piese.Imi mai place mult si Anthem of The Angels.Nu il gasesc foarte diferit, cu toata ca si Ben a spus ca e singurul album pe care l-a facut ''treaz''.Il gasesc clar mult mai profund si mai serios decat celelalte, mai ales fata de Phobia.Il simt cumva mai profesionist, asta si din cauza ca ajunge mai usor la sufletul meu.

6 răspunsuri:
| TeoPT explică:

@LastChance
Chiar m-aș bucura laughing

| TeoPT explică:

@LastChance
Spune-mi ceva ce nu știu deja...

| LastChance a răspuns:

Măi, tu mă faci să încerc să ascult şi eu Breaking Benjamin.

| LastChance a răspuns:

Draga @7h30, pot sa spun ca am ascultat si eu cateva melodii de la Breaking Benjamin si una reusita mi se pare "breath".
Bafta!

| LastChance a răspuns:

@7h30, ce as putea sa iti spun eu tie? thinking
Sunt un cocalar deghizat in rock-er.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem LastChance... o să mă mai documentez și eu despre ei.