| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de muzica de azi? Ma refer la cele date la radio, iar daca le cauti pe Youtube vezi ca au milioane chiar si sute de milioane de vizualizari.
Deci chiar va place mai mult decat unele mai "vechi", gen retro, care in general au mai putine vizualizari?
Oare nu sunt date la radio piesele alea mai retro, pentru ca radioul trebuie sa creeze o atmosfera de calm, monotonie, ca sunet de fundal, iar acele piese mai vechi(nu neaparat retro) ar creea prea mult entuziasm: Gen: Blondie, Modern Talking, Kiss etc sau piese solo care s-au facut remarcate in istorie.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ascult Europa FM și rock FM. Europa FM reușește oarecum sa aducă ceva din toate timpurile și genurile cât sa fie ok pentru mai mulți și au și ore dedicate anilor 80 sau 90 sau ore de rock, pop, etc iar acolo am mai auzit muzica bună de genul celor spuse de tine. Și magic FM sau doina sunt ok, dar în rest sunt mizerii, muzica de fundal care se aude prin mall ca să nu o iei razna de la liniște.

| RAY a răspuns:

Eu as vrea sa nu am nici o parere,convingere despre absolut nimic,fiecare asculta cei place lui, cine sunt eu sa spun ca genul de muzica rock inseamna doar satanism, urlete, sacrifici in cimitir, astea sunt false prejudecati eronate

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Unele sună chiar bine! Dar altele...

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu ascult radio 8 ore/zi, pro fm (este dat prin difuzoare la munca) si chiar nu imi plac. Dar vad ca altii pun piese de genu si la soneria de la telefon.
Ruslana 2004
https://www.youtube.com/watch?v=5sIAIUzAc-g
Blondie
https://www.youtube.com/watch?v=_zBwRDEFMRY

| Anonim9114562123 a răspuns:

Youtube este folosit in majoritate de copii, ceea ce explică vizionarile multe la melodiile noi; mulți nu cunosc muzica anilor 80-90, care cu siguranță nu poate fi comparată cu ceea din prezent. După părerea mea, muzica veche (Elvis Presley, Michael jackson, The Beatles, John Lennon, Queen, etc) este mai faina decât unele hit -uri actuale, dar nu ascult doar muzica din trecut, pentru că cu siguranță și azi mai exista muzica faina si cântăreți/compozitori talentați.

| anonim_4396 explică (pentru Anonim9114562123):

Youtube este folosit de toti care stiu sa umble pe internet, unde asculti cel mai simplu o piesa cand esti acasa: Youtube. Iar in ziua de azi mai toti stiu sa umble pe net.
Si aia de 50 de ani de la tara, is pe internet (de pe telefon).