| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre cântăreața Raluka și despre melodiile/vocea ei?
Din punctul meu de vedere are o voce bună și puternică, poate cânta live fără probleme și mai ales că poate și știe să intre în pielea altor cântărețe cum a demonstrat-o în repetate rânduri la emisiunea "Te cunosc de undeva".
De asemenea are un corp superb și trăsături asemenea.
Melodia mea preferată a ei este "Dragoste n-am".

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

E o cântăreața ok cu o voce bună dar nu e cea mai buna cântăreața a noastră, de explu theo Rose are o voce mai buna ca al Ralucăi, la fel și Irina Rimes și AMI.
Dpmdv AMI are cea mai buna voce a noastră alături de Andra.
Raluca e o artista mediocra, mie nu îmi place vocea ei, dar plăcerea e subiectiva când vorbim de muzica.
Și JO (blonda) are o voce foarte bună, dar cea mai completa solista e AMI, am văzut cum o cantat multe melodii greu de interpretat precum je suis malade, o cantat-o impecabil, are un ton muzical impresionant, cred ca pe alocuri are calități mai bune și decat ale Andrei.
Și mai e o solista ce s-o lansat în domeniul muzical ce are o voce excepțională
https://youtu.be/mQyNaexu69k
Paula hriscu.

Le mai avem și pe Paula seling, Delia, Ioana Ignat, toate aceste soliste sunt mult peste nivelul Ralucăi, aici deja vorbim de o părere majoritara, nu propria mea părere.happy

Avem atâtea cântărețe bune ca nu ști care e cea mai buna voce a noastra, toate artistele menționatedd mine au o voce senzațională, toate sunt bune în felul lor.
Piesele ce le ascultam al Ralucăi sunt astea :
-ieri erai
-Aroma
- I like The trumpet
Da, are o voce bună și strong într-adevăr dar Theo Rose e mai apreciata din toate enumerate de mine, asta fiindcă colaborează cu interpreți de manele pe lângă ce are o voce magistrala.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Publicul larg din păcate apreciază manelele.

1 răspuns: