| vlad89c a întrebat:

Ce parere aveti despre etichetarea rockerilor drept satanisti? Eu personal sunt ortodox, si ascult THREE DAYS GRACE, SKILLET, BREAKING BENJAMIN.

Răspuns Câştigător
| anameoow a răspuns:

Etichetarea rockerilor drep satanisti mi se pare o idiotenie si o nedreptate..la fel ca etichetarea drept drogati(cel putin la mine).Ei, daca te vad ca nu esti ca ei adica sa aculti manele, house sau nu stiu eu ce elte cacaturi imediat te catalogheaza drept ciudat.Pentru ei ciudat poate sa insemne doar emo, satanist, drogat, retardat etc.Ei nu stiu ce inseamna ROCKER! Eu una sunt foarte jignita de chestia asta..bine,nic nu dau dovada ca as fi "super religioasa" pentru ca n-am prea mai fost pe la biserica, dar asta nu inseamna ca sunt satanista.
Anyway, iubesc three days grace day dreaming

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

E o prejudecata si un stereotip pe care, din pacate, multa lume le iau in serios. Probabil totul a pornit de la imaginea ceva mai neobisnuita pentru majoritate a rockerilor si a faptului ca unii dintre acestia nu sunt persoane religioase sau sunt atei, lucru care este interpretat de ignoranti ca fiind echivalent cu satanismul, ceea ce este o aberatie, fiindca a fii ateu inseamna a nu crede in nicio divinitate. In orice caz, persoanele care nu vor sa inteleaga vor continua sa spuna lucruri de acest fel si sa catalogheze fara ca macar sa cunoasca persoana in cauza, insa nici ca ar putea sa imi pese mai putin. Am patit de foarte multe ori faze de acest fel, insa cu timpul am invatat sa le ignor si sa nici nu le mai bag de seama, uneori.

| vlad89c explică:

P.S. nu vreau sa jignesc nici o religie, dar ma deranjeaza faptul ca am ghinionul sa fiu intr-o clasa in care in proportie de 90% sunt manelisti si care asculta justin bieber,. in plus ca trupele specificate de mine canta mai mult un fel de rock-alternativ,

| MaliciousDeath a răspuns (pentru vlad89c):

Nu te stresa, copilu'.Te obişnuieşti cu timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| anameoow a răspuns:

Scuze de greselile de gramatica.Ma tot stresa taicamiublushing