| intrebcenustiu a întrebat:

Ce parere aveti despre lectiile de canto? Sunt benefice? Sau daca nu ai talent din nastere nu poti sa evoluezi? As vrea sa cant manele si populara dar nu sunt un talent innascut. Credeti ca as putea evolua luand lectii de canto? Daca este cineva care a facut, as dori o parere. Multumesc

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu mergi la un profesor de canto sa dai o proba sa afli o parere din experienta?

| SG1995 a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin talent? Poți să ai o voce mișto și să falsezi, sau poți cânta corect dar sună urât.
Dacă ai voce decentă, atunci merită să faci canto.