| deejay a întrebat:

Ce parere aveti despre manele, de faptul cum sunt tratati manelistii in romania

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah astya care zice d manele`. gandyty`va. ii fcety p manelisti inkultzi.ba astia desteptzii si nascuti in rai uitaty`va la voi ca nu ave`ty nici haine sa va imbraki sh zice`ty d manelisty tot felul` d cacaturi.si nu face Europa de ras! romanii inkulti si fara minte fura, sparge banci, violeaza babe sa le ia banii.deki manelistii[tiganii] nu au nevoie de furt.au destui baniwinking salam rege`love struck! hai si astya care uraty maneaua nu o asculta`ti si gata.eu sunt romanka-rusoaika...sh acum sunt plecata in alta tara[Cipru] si aici sunt app numai r0mani sh toti asq manele in spekial discoteki r0manesty, baruri r0manesty magazine r0manesty, cd r0manestyy pentru straini.si NU, nu sunt cd`urile cu Puya, bug mafia, parazitii, rock, adela popescu, andra etcoh go on este cu Manele!winking deci shhhh sh joc d glezne desteptil0rwinking si acele cd`uri sunt in magazine mari si in Mall sh sunt in spekial cu florin salam, babi minune si alti manelisti de exeptye`winkingsi cumpara tot felul` d natziiwinking nu s uita nimeni la rapp` sh r0ckwinking sta`ty cumintzilove struck!winking

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-mi plac, dar fiecare cu placerea lui, stii zicala "nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie".
Nu cred ca au un tratament mai prost sau mai bun decat alte categorii de indivizi cu alte preferinte muzicale.

| m4them4tic a răspuns:

Incultura.
Despre modul in care sunt tratati manelistii, nu stiu ce sa zic, dar uneori muzica pe care o asculti te caracterizeaza.

| Liviu a răspuns:

Sunt tratati cum trebuie sa fie =)
Adica totusi?
Primesc ce meritalaughing
Rasism... asta e laughing

| mhg a răspuns:

Manele sunt niste idiotenii, nu le inteleg rostul. Oricum i-am vazut in general pe manelisti astia cum ii jignesc pe restul care asculta de exemplu rock. Se cred foarte destepti si "cool" ca sa zic asa si nu sunt deloc.

| rebb a răspuns:

De parca ar exista manelisti si in alte tari.

| pauladrian a răspuns:

Manelele din ziua de azi = prostie. Toti cocalarii canta manele. Acum cativa ani manelele nu aveau o imagine asa negativa, dar acum toti canta...despre bani, femei, eu sunt sefu si prostii din astea. La chefuri, la petreceri din astea de tineret se asculta manele din astea de distractie, nu din astea cu eu sunt sefu si altele, si sa nu-mi zica nimeni ca nu asculta ca nu-l cred. Manelistii sunt tratati cum trebuie, ca niste cocalari pentru ca n-au caracter. Si nu trebuie sa fim rasisti...mai degraba sa-i criticam pentru incultura, prostia lor si multe altele.

| rockaholic a răspuns:

Domnisoara anonima. Ce imi place ca tu chiar dovedesti ca esti inculta. Uita-te la tine cum scrii. Woow...ca un adevarat cocalar. Si gresesti muult de tot. Rockerii au un stil aparte, si clar stiu sa se imbrace mai bine ca voi, manelistii care trageti pe voi un tricou mulat roz pe care scrie 'Italiano gigolo':)). Si alta dovata ca esti needucat: Romanii sparge banci? Hai ca asta e tare de tot:)). Si altele: Astya care zice d manele` :))) oh doamnee ce frumos acordam:)) Este cduri cu manele:))
Si apropo...cine esti tu sa judeci rock`ul? Oo.vezi ca e muzica mai educata...
un sfat: mai invata tu sa scrii.
Precum zicea liviu:)) sunt tratati bine.
Dar daca 99% din populatia romana asculta manele.:|
Eu sunt mandra sa imi spun rockerita.
Si pentru Pauladrian.eu fac parte din acel 1% si nu stiu cine esti tu sa zici unor oameni ca sigur asculta manele. Ia asculta tu asta si acum iti dai seama daca eu ascult sau nu manele;):http://www.youtube.com/watch?v=Wws7mnMewPw

| deffect a răspuns:

Merita. Ei fac Romania de ras in Europa, in loc sa promovam noiile sperante muzicale, noiile sperante artistice noi promovam prostia si incultura.Bine ati venit in Romania locul unde s`a nascut prostia...respect rapper`s, respect rocker`s, respect all...anti manele for lifewinking

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

A critica manelele nu înseamna rasism, ci neacceptatrea inculturii, a non-valorii.
Manelele nu reprezintă muzica ţigănească, ci un simbol al prostului gust, al spiritului grobian, needucat, favorizat de dictatura banului în care trăim.

Există şi muzica ţigănească ce are valenţe artistice:
http://www.youtube.com/watch?v=Cqe2ZFgERVg
http://www.youtube.com/watch?v=BKva8k2TEOY
http://www.youtube.com/watch?v=aYiHg-a87hk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5gvFH0JuCrE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4YUa_Qns0Ts&feature=related
Ce ziceţi de asta?
Propuneţi şi voi videoclipuri similare.

| NoKidding a răspuns:

Sincer eu ascult si manele, de fapt ascult orice gen, mai putin rock. Dar in ziua de azi, cineva cand aude de manele...parca aude de alte forme de viata, nu stiu... Daca nu iti place muzica asta.nu asculta frate, si nu mai injura atat de manelele si tiganii, dar e prea mult rasism in tara asta, n'ai ce sa'i faci.