| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Michael Jackson? Eu il ador din toate punctele de vedere (cele pe care le stiu, sunt sigura sau le presupun-le presupun pe baza culturii mele despre el-), si la propriu si la figurat, sunt fana si cred, ca e cel mai mare artist din lume!

8 răspunsuri:
| ing. a răspuns:

Michael Jackson este cu siguranta cel mai mare artist. Ce parere am despre Michael? Dumnezeule, este o legenda, cel mai bun entertainer al tuturor timpurilor, cel mai bun cantaret, dansator.Il iubesc. Pur si simplu, melodiile lui imi lumineaza diminetile, si mereu cand sunt trista, ma gandesc la el. A fost un om extraordinat, prea bun pentru lumea asta rea.Nu a fost niciodata apreciat pe cat de mult merita.Nu pot sa cred, ca pe 25 se fac 6 luni de cand nu mai este printre noi.nu pot si nu vreau sa cred. Speranta mea este ca acum el ne priveste fericit, si este multumit sa vada cata lume il iubeste.Parintii mei mereu imi spun ca exagerez cu Michael Jackson, dar nu exagerez deloc, asta simt.De cand ii ascult melodiile, si le inteleg versurile, m-am schimbat.Principala mea ocupatie este aceea de a cauta informatii despre el, si imi dau lacrimile cand vad cat si-au batut unii joc de el.sad. Oricum, el va trai intotdeauna in sufletele noastre, si o sa il iubesc mereu.

| LORY a răspuns:

Www.tara-noastra-de-kko.blogspot.com Uite de aici poti afla mai multe despre el :) Btw, si mie imi place muzica lui :)

R. I. P. King of Pop :(

| thizizme a răspuns:

Il adori de cand a murit sau dinainte? Daca e de cand a murit esti doar o alta persoana care se da dupa lume (deh! asa-i acum la moda, sa-ti placa MJ...) si mi-e mila de tine. Plus ca sunt60% sanse sa ai putin pitipongism in tine (nu o spun cu rautate, vorbesc la modul general).
Daca esti fana dinaintea mortii lui atunci nu am nimic de comentat.

Am mai spus-o si o mai spun (si in alte cazuri, nu doar MJ): pentru tine este cel mai mare artist din lume, pentru altcineva nu. Asa ceva NU exista.

| michaeljacksonismystar a răspuns:

Imi pare nespus de rau ca nu m-am nascut mai inaintea pentru a merge macar la un concert cu el si as vrea sa dau timpul inapoi dar nu se poate. Michael Jackson a fost, este si va ramane cea mai mare legenda a muzicii. A fost un artist complet, care si-a dedicat viata carierei, a avut talent dar a si muncit pentru titlul de "King of Pop"! A cazut dar important este faptul ca a avut puterea sa se ridice! Multi oameni au profitat de bunatatea si puritatea de copil pe care o avea in suflet si acesti oameni o sa plateasca pentru asta in fata lui Dumnezeu! Ma rog doar sa fie fericit acolo unde este si sa aiba grija de comorile lui: copiii lui!
Trebuie sa recunosc ca nu ma pot numi fan deoarece m-am nascut prea tarziu si nu am fost cu sufletul alaturi de el cand a trebuit! Dar cu sinceritate spun ca il iubesc, ca star dar si ca om. A fost un om plin de viata, care a suferit mult. Nu vreau sa-l mai judece pentru greselile pe care le-a facut, a fost om iar oamenii fac greseli. Sper doar sa fie impacat acolo in cer si sa nu regrete nimic din ce a facut si vreau sa stie ca multi oameni il iubesc, ii asculta muzica si il admira pentru curajul prin care a trecut el, adultul cu suflet de copil prin toate incercarile pe care i le-a dat bunul Dumnezeu!

| pysy_5737 a răspuns:

Da e adevarat e cel mai mare artist si eu il ador din toate punctele de vedere pentru faptul cel mai mult cum danseaza deci asta ma fascinat foarte mult.mama imi povestea cum ca, cand a fost la Bucuresti si a cantat si a dansat toate fetele au lesinatat vreti si au trebuit foarte multe abulante si prim ajutor.e foarte tare.pacat ca a murit. daca vreti sa vedeti cum a murit michael jackson(bine unele dovezi nu stiu daca sunt adevarate)numai daca vreti sa urmariti si nu cred ca este adevarat tot ce spun ei...dar nici povestile ca m.j sa sinucis cum spun stirile protv.sunt niste prostii dar nu excludem nici trebuie asta.cred ca ceva e adevarat in povestea asta. urmariti ''demascarea muzicii industriale''

| Andromedda a răspuns:

Eu nu prea sunt fana...whistling

| Roxana_6190 a răspuns:

Si eu cred! A reusit sa ajunga asa de MARE, din toate punctele de vedere si a reusit sa treaca peste toate problemeledin copilarie si din. toata viata! A fost, este si va fi un mare artist!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar...nu stiai ca e mort?:S