| BlueButterfly24 a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica clasica, sau cea relaxanta(ambientala)? Am citit undeva ca ajuta la concentrare, mai ales atunci cand inveti...Ati folosit vreodata aceasta metoda? A fost eficienta?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Am un playlist format din piese de genul.
De obicei îl folosesc atunci când citesc o carte, că se creează o atmosferă faină şi mă ajută să mă concentrez mai bine pe caracterul diferitelor personaje, sau a altor acţiuni, astfel încât nu mai e nevoie să citesc o frază de mai multe ori până să-i înţeleg sensul. Când e vorba de învăţat, prefer liniştea.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Interesanta idee dar eu nu pot invata asa. Eu am nevoie de liniste.