| didi12 a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica din Romania, cea din zilele noastre?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Traim o noua era muzicala.La TV mai tot timpul vedem videoclipuri cu muzica de club, ceea ce ne da o stare de chef tot timpul.Mai de mult insa, mergeau toate genurile frumos combinate, dar acum nu mai e asa.Eu cred ca ne afecteaza destul de mult muzica din ziua de azi,din cauza aceasta nu mai avem chef de munca, de scoala, deoarece muzica ce o ascultam, nu are un mesaj clar, ci doar sunete si vibratii, care ne pun doar fizicul in miscare, nu si mintea.Nu?
Sunt curioasa de parerile celor care vor raspunde pe acest subiect!
Te pup!

| CRISS69TM a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze daca te regasesti printre ce am spus dar nu trebuie ocolit adevarul niciodata.

| didi12 explică (pentru CRISS69TM):

Nu,nu trebuie sa-ti ceri scuze.Sunt de aceeasi parere cu tine, adevarul nu trebuie ocolit niciodata.Defapt,nici nu poti sa-l ocolesti, zic eu.Pana la urma tot la el se va ajunge, chiar daca asta se va intampla tarziu.
Revenind la intrebarea mea, nu ma regasesc in ceea ce ai spus.Am pus intrebarea asta pentru simplu fapt ca am observat ca romanii sunt in general, incantati de muzica noastra.Am tras concluzia asta de pe youtube, cand am vazut ca toti lasa comentarii la melodii care pur si simplu n-au nici un Dumnezeu:"Vaaai, suntem cei mai buni la muzica";"Vaai, datorita muzicii suntem cunoscuti in strainatate". Zaaau?laughing

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

S-au cam zis mai sus mai toate parerile pertinente ce puteau fi enuntate in legatura cu latrinele ce sunt numite, total nemeritat, muzica, in Romania.As mai putea adauga doar ca oricine le canta, produce, scrie si asculta cu placere merita umplut de plumbi, da' cica o asemenea "infamie" e de porc.Ma rog, tot merita un glont, zic eu.Si niste muzica buna inainte de executie.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

B-U-L-L-S-H-I-T comercial(cu mici exceptii), al carei temeri este un bluescreen in mijlocul asa zisului concert live.Bineinteles nu suntem singuri, nici alti nu sunt mai prejos.

| CautNume a răspuns:

Mai mult de 90% din melodii nu se pot numi muzica.

| Broadband a răspuns:

Ar cam trebui sa mai scoata si in Romana nu numai English

| Aswomen a răspuns:

E groaznica! nu transmit nici-un sentiment, nimic! cum se spune e apa chioara laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A luat-o pe aratura, e groaznica si ea si majoritatea celor care o canta, iar versurile...nici nu le pot numi versuri, se repeta intruna si nu transmit nici un mesaj.

Răspuns utilizator avertizat
| CRISS69TM a răspuns:

Wow! au si romanii muzica!? cine crede asta e pe langa cu fenomenul.pe mine ma indispune total cand le aud cateodata chiar o stare de nervi, daca este o prioada putin mi lunga, asta insemnand maxim 30 de minute.atata incultura exista, incat cele mai simple sunete si versuri repetate obsedant ei le numesc hituri.este trist ca este atata prostime, care sustine nonvaluarea.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Gasesti rar muzica buna in zilele noastre.

| JoanJett a răspuns:

Nu am o parere deloc buna, RAR gasesti cel putin o melodie buna in zilele noastre.