| Holocaust a întrebat:

Ce părere aveţi despre muzica punk?

14 răspunsuri:
| WhiteWolf7 a răspuns:

Aceeasi precum cea la adresa rockului:RESPECT! In cel mai profund sens al cuvantului.
Apropo, mai stie cineva, ceva de Arckanum?

| Holocaust explică (pentru WhiteWolf7):

Nope.Nu era un tip ce frecventa t/a? Cu întrebări despre rock?
Totuși, la cât de bine vă înțelegeați voi doi, nu i-ai cerut și tu ID-ul sau ceva?

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru Holocaust):

Nu, nu tocmai t/a, mai venea si pe la muzica...si pe la religie... oricum, mersi, nu-i bai.

| Thunderstruck a răspuns:

Sincer ascult cateva melodii, chiar daca prefer heavy metal si "rudele" acestui gen...Din cate am observat nu este un gen foarte vechi, deci parerea mea este ca se va dezvolta in urmatorii 5-10 ano destul de mult!

| IMC90 a răspuns (pentru Thunderstruck):

''Din cate am observat nu este un gen foarte vechi''

ai observat gresit...
Ramones - 1974.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ramones
Sex Pistols - 1975
http://ro.wikipedia.org/wiki/Sex_Pistols
Misfits - 1977
http://en.wikipedia.org/wiki/Misfits_%28band%29
The Exploited - 1979
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Exploited

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru IMC90):

Poate ca e un gen vechi, dar sigur nu oricine il gusta.
Misfits printre preferati.

| Thunderstruck a răspuns (pentru IMC90):

Mersi ca m-ai corectat! Nu stiu de ce in ultima vreme ma gandesc numai la trupele astea noi cu creste de papagali...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Punk Rock ascult.Este misto!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punk de calitate : http://www.youtube.com/watch?v=UD_y44jsG0A

http://www.youtube.com/watch?v=tasfr6CD_ng&feature=related

cand eram eu in liceu, ascultam destul de mult punk. mai ales cand veneam nervos acasa de la orele de matematica si religie. Sper sa iti placa. Sham 69 sunt o trupa de suflet pentru mine. ( la categoria old school british punk )

| Holocaust explică (pentru anonim_4396):

Se pare că-ţi calc pe urme.Am început să ascult punk în aceleaşi condiţii.Sinceră să fiu, de Sham 69 n-am mai auzit,dar deocamdată pot să spun că-mi place.
Eu momentan mai ascult The Adicts,The Misfits,The Exploited,Rancid,Gbh, Ramones, The Casualities... şi alţii pe care cred că-i ştii deja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holocaust):

Sunt trecut prin mii de ore de auditii si sute de trupe mi-au gadilat timpanele in anii astia ce i-am trait pe cacatul asta de pamant. daca ai ceva nelamuriri sau vrei trupe noi, nu ezita sa ma contactezi. poate mai invat eu de la tine, tu de la mine. eu te pot ajuta cu tot ce inseamna muzica ce implica chitara electrica incepand din anii 40 pana in prezent.

| Holocaust explică (pentru anonim_4396):

Audiţii? Cânţi la ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holocaust):

Chitarist lead intr-o trupa locala. auditii in sensul ca din frageda copilarie luam discurile de vinil ale perintilor mei cu greii metalelor si le ascultam la pick-up. suntem o familie de metalisti. born to rock.

| Holocaust explică (pentru anonim_4396):

Ai mei ascultă doar clasicii:Scorpions, G'nR; erosmith...nu prea o au cu metalul.
Oricum mersi că ai de gând să faci pe dex-ul meu în materie de rock.
Succes cu trupa.