| Infernia a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica Rock?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Iti dai seama ca am o parere buna daca singurul gen de muzica pe care il ascult este rock-ul. Versurile melodiilor chiar transmit niste mesaje si de multe ori altele legate de dragoste, despartiri si mai stiu eu ce cum sunt toate celelalte melodii. Nu v-ati saturat frate de aceleasi negative si aceleasi versuri? Eu da si imi e sila cand aud muzica romaneasca.(exceptand trupe precum Cargo, Pheonix, si mai sunt cateva). Mie muzica rock imi da posibilitatea sa privesc mai departe decat privesc manelarii si altii, sa vad cum e lumea de fapt, ma ajuta sa ma formez ca persoana pentru ca muzica rock ma reprezinta.

| AG a răspuns:

Subscriu la raspunsul lui LastChance. Si mai pot adauga faptul ca singurul gen muzical in care ma regasesc este muzica rock. Ma defineste, ma reprezinta.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Die 4 Metal!
Fara doar si poate unul dintre cele mai "sincere" genuri muzicale care s-a lasat greu schimbat de trecerea anilor si influentele altor genuri

| WhiteWolf7 a răspuns:

Foarte buna.
De ce? De ce nu? Pai in primul rand contine trupe a caror melodii iti inspira anumite sentimente si iti transmit mesaje care iti pot fii foarte folositoare in anumite situatii sau chiar in viata de zi cu zi.In al doilea rand pentru ca nici-o trupa rock nu face muzica care o face pentru bani, cum fac trupele care canta alte genuri.Ei fac aceasta muzica pentru ca au ceva de spus, ceva cu adevarat important, nu baby, baby, ohhh, au de zis lucruri din viata lor, greseli dupa care noi putem invata, intamplari care le-au marcat viata sau ganduri ce-i framanta si vor sa zica si lumii nu sa tina inchis in ei, indiferent de ce vor zice altii si ce vor comenta, dar in stilul si in modul in care o zic nu ai ce comenta la adresa versurilor sau a liniei melodice.In al treilea rand, rockul, cu toate ramurile sale: heavy metal, rock and roll, trash metal, death metal, si asa mai departe, a avut cele mai mari voci din istoria muzicii cunoscute:Freddie Mercury, Elvis, Ozzy Osbourne, Ronnie James Dio, Chuck Schuldiner, si multi altii care nu-mi vin acu-n minte.Deasemenea, a avut si unii din cei mai mari instrumentisti si inca are:Jimmy Hendrix, Joe Satriani, bateristul de la Iron Maiden, cel de la Black Sabbath(Bill nu-mai-stiu-cum), si tot asa.Nu poti avea argumente contra rockului iar cei care zic ca-i gen satanist(cu exceptia black metal-ului care chiar e satanist) o zic pentru ca ei nu traiesc rockul, nu se regasesc acolo, in acele versuri si in acea armonie a instrumentelor.O zic pentru ca, unii, nici macar nu au incercat.

| LadyInBlack a răspuns:

Parerea mea este desigur una buna pentru ca ascult astfel de muzica. Rock-ul este singurul gen muzical care dezvolta gandirea omului, cultura lui. Desigur nu orice Gheorghe intelege acest gen. ( pentru ca 1.implica prea multa "straineza", 2. daca ii pun Phoenix - In umbra marelui URSS el se gandeste la ursii din padureoh go on ). Fiecare melodie rock e unica, mereu gasesti ceva nou in fiecare : ritm, versuri, tonalitati etc. Melodiile romanesti gen Inna, Alexandra Stan etc. si manelele sunt parca toate aceleasi, dupa acelasi model, remixate. Singurul lucru diferit e mesajul (daca il pot numi mesaj) transmis, intr-o melodie e vorba de valoare, ploi de bani, femei,"haur" si "dusmanii" care iti vor "haurul" si in alta dorul de familia din Romania cand ala culege capsuni in Spania. straight face
So... rock on \m/

| ascovit a răspuns:

Unul dintre cele mai bune genuri demuzica. Ma inspira. Si pur sis implu cand sunt suparata muzica rock imi reda zambetul pe buze, ma readuce uneori cu picioarele pe pamant cand sunt pre aaeriana, imi readuce pofta de viata cand simt ca nu vreau sa mai taiesc, ma face sa am incredere atuni cand toti simt ca imi vor raul si nu sunt corecti, ma face sa icnerc de mai multe oria tunci cand cand esuez si de suparare pentru toate ma pototlesc cu muzicaca rock, orice gen de muzica rock e bine venit la minte ( in special cel screamo si cel de care asculta emo in general am uitat cum se numeste insa dupa cum am spus nu am un anume gen rock preferat asa ca...>big grinbig grin :X:X:X

| Karinakari99 a răspuns:

Buna,Infernia!
Exista mai multe tipuri de rock.Mie imi place cel linistit.Transmite si niste mesaje.In concluzie :am o parere foarte buna despre el.
Bye!

| 4827 a răspuns:

Cea mai tare muzica \m/\m/\m/\m/love strucklove strucklove strucklove struck.

| Maya_8462 a răspuns:

My lifelove struck
E zo0per
Ma rog. parerea mea

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Foarte bună.
Pe curând!

| Pisicanazdravana a răspuns:

E draguta in felul ei...happy

| Alin_4678 a răspuns:

Best thing ever!