| Twilight a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica rock?

41 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Kam nașhpa, manelele ie mai frumoase.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Foarte buna, pentru ca este un gen pe care nu toti au intelectualul sa-l suporte, sa-l asculte, si sa-l traiasca, e nevoie de talent adevarat pentru a face rock(oricum rockul s-a facut pana in anii 2000, dupa nimeni nu a mai facut nimic, deci ce zic eu e pana in '90, 2000), este un gen care poate ajuta omul sa treaca peste anumite lucruri, dar in aceeasi masura daca asculti rock doar ca asa ar fi moda, sau mai stiu eu si nu-l intelegi si nu-l traiesti cum trebuie, ai ocazia sa obtii un efect invers, exact ca bliss20, daca nu intelegi cum trebuie nu asculta ca cine stie ce dracu faci, si cui iei gatu.+ multe alte motive, prea multe sa-mi incapa in pagina asta.

| IMC90 a răspuns:

Am o parere foarte buna happy tu?

| DeathTheKid a răspuns:

Hmmm,chiar conteaza? ceea ce ar trebui sa conteze este sa iti placa tie, iar daca nu iti place asta elaughingfiecare cu gusturile lui

| wforweirdo a răspuns:

Huăăăăăă, naşpa, naşpa numai sataniştii ascultă rock!

| stejara2 a răspuns (pentru wforweirdo):

Oare? mai informeaza-te te rog frumos

| wforweirdo a răspuns (pentru stejara2):

Am zis la mişto raised eyebrows

| stejara2 a răspuns (pentru wforweirdo):

Se iarta ignoranta, deh se mai intampla, nu toti sunt la fel

| anonim_4396 a răspuns (pentru wforweirdo):

rolling on the floor) uite gandirea omului prost rolling on the floor) cica numai satanisti asculta rock...pai ca sa iti spun asa...toti din Metallica sunt crestini nu statanisti asa ca punete cu burta pe carte si documenteazate

| wforweirdo a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram ironică, copile. Și crede-mă, tu ar trebui să te pui cu burta pe cartea de gramatică rău de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wforweirdo):

Da puteam sa jur ca o sa spui asta atunci cand nu am despartit cuvantul "documenteazate" asa ca numai da din gura atata si du-te si cauta-ti o ocupatiewinking crede-ma am mai multa carte decat tine...

| wforweirdo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era doar cuvântul "documenteaza-te", vezi tu, iarăși ai făcut o greșeală idioată, dar tu te crezi om cult. Ok. Să fii sănătos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wforweirdo):

Si tu sa fii sanatoasa si sa nu crezi ca daca scrii cu litere mari te face mai inteligenta.Pace si God Bless You

| wforweirdo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era vorba nici de majusculelaughing

| ascovit a răspuns:

Parerea mea, rock e un stil de muzica WOW Nu stiu ce alt gen muzical e incotmai rockului ( nu cont. ca e screamo, clasic sau cum vreti voi) Nu stiu ce parere ai tu, in ce fel te afecteaza muzica rock, dar pe mine ma binedispune, ma face sa trec peste orice hop. Muzica face parte din viata noastra mai mult decat credem noi :X

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cel mai complex şi mai de calitate gen de muzică.
Sayonara!

Răspuns utilizator avertizat
| stejara2 a răspuns:

Personal am o parere buna, ascult acest gen de muzica, plus ascult si live cum canta baiatul la chitara!
Nu am vazut sa ii influenteze in mod negativ trairile, sa il faca sa devina mai rau si violent, dimpotriva, rock-ul e inteles de putina lume, e un gen muzical,, intelegent" care iti solicita atentia sa ii intelegi mesajul din cantece!
Te sfatuiesc mai intai sa incerci asa de curiozitate sa canti macar doua acorduri din acest gen sa vezi cum e, sa vezi ce liniste sufleteasca te cuprinde cand asculti melodiile lui Scorpions de exemplu!

| BeCooL a răspuns:

Rock4Ever! \m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte proasta deoarece influenteaza viata inspre rau.

| ascovit a răspuns (pentru anonim_4396):

Rockul influenteaza negativ? :O Parol, rockul da motive omanenilor in suferinta sa traiasca:X

| anonim_4396 a răspuns (pentru ascovit):

Ma abtin laughing

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Rock-ul influnenţeată viaţa înspre rău? Influenţează viaţa?laughing Poate oamenii.
Rock-ul nu e bun pentru cei ce nu pot să-l înţeleagă, bliss20. Având în vedere că tu nu ştii să te exprimi, e clar că rock-ul nu-i de tine.
Cât despre întrebare, evident că am o părere bună. LBS a spus exact ce trebuia spus, scurt şi la obiect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Muzica rock pentru oameni inteligenti rolling on the floor smug ai dreptate asa ehee hee am vazut si eu multi oameni rockeri f "inteligenti" si dupa comentariile care le dati pe aici se vede ca sunteti f "inteligenti".

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce schimbi subiectul? Eu văd cretini în fiecare zi, dar nu recurg la afiramţii de genul, deşi mi-ar fi foarte simplu.
Mai bine rămâi la manelele tale, nu vrem ca rock-ul să-ţi 'influenţeze viaţa'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Eu doar mi-am spus parerea pentru ca Twilight a intrebat doar ce parere avem si voi ati sarit pe mine. Iar cat despre manele am aceeasi opinie ca si despre rock. Si o inchei aici.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar eu mi-am spus părerea despre răspunsul tău. Am tot dreptul să-mi spun părerea şi să te critic atâta timp cât afirmaţile tale sunt stupide şi nici măcar nu ştii să te exprimi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Ok cum spui tu. hai cius!

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici măcar nu ştiu de ce îmi bat capul cu toţi cretinii...

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru ascovit):

Da, aici sunt de acord cu tine.

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu mă faci proastă indirect domnişoară.Mai abţine'te şi uită'te la tine.Tu ce asculţi? Pun pariu că asculţi căcaturi house şi pop ieftin.
Sayonara!

| LordiRullz a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nicki minaj influenteaza bine no? invata fetitele sa se machieze in enspe mii de culori day dreaming hai mars d-aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnule,esti cam prost.Manelele influenteaza viata spre rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca o sa imi sariti toti mai ales rockerii, in cap o sa spun cu certitudine ca muzica care il Slaveste pe Dumnezeu e muzica care te face sa te simti eliberat. Oricum stiu ce raspunsuri o sa primesc asa ca nu are rost sa va tociti degetele ca nu o sa reusiti sa imi schimbati parerea cu teoriile voastrehappy Deoarece am ascultat toate genurile de muzica si stiu despre ce vorbesc!

| Polaris a răspuns (pentru anonim_4396):

Te face să te simți eliberat, auzi.
Nu știu despre tine, dar eliberarea mea a fost prea influențată de rock decât muzica ce slăvește o divinitate a cărei existență e pusă în pericol de când cu evoluția științifică anterioară.

| ascovit a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca pentru ca ascultam rock pacatuim in fata lui Dumnezeu? Doamne fata/baiat sau ce ai mai fi tu, gandesti cand postezi ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, prima data cand am auzit de numele acestui gen de muzica am spus: Bleah, nu-mi place. Nu o sa ascult asa ceva niciodata. Iar a doua zi am cautat ceva muzica de acest gen si acum o iubesc! Ma ajuta sa trec peste depresie.

| IFever a răspuns:

Cee parere am eu despre rock? Este un gend e muzica incomparabil cu alte genuri, este unic.Iti dezvolta psihicul, daca stii sa-l intelegi.

| Funyeru_Red_1999 a răspuns:

Rock? ...RULESSSS

| TheIIRe a răspuns:

Cum este doar o parere (ar fi fost bune cateva argumente concrete) ...ma bag si eu... pentru mine este cel mai bun gen de muzica (cea clasica nu are grad de comparatie, stiu, ascult si clasica si rock, combinatie nedigerabila pentru unii).
Depinde ce anume asculti din aceasta categorie si cum o interpretezi, o intelegi. Mie personal imi da putere si tarie sa traiesc intr-un loc fara viitor(nu dau nume ca se stie).
Ma trezeste la viata si ma ambitioneaza, nicidecum nu ma deprima, repet depinde ce anume ascultam fiecare.
Poti face terapie cu ea... daca ai un playlist bun XD.

tongue

| 96Katy a răspuns:

Foarte buna! imi place foarte mult, si nu influenteaza neaparat viata spre rau.si aveti dreptate cei care ati scris ca da motive oamenilor in suferinta sa traiasca.si "Kam nașhpa, manelele ie mai frumoase. " serios? ai lipsit de la orele de la romana? in primul rand se scrie "sunt mai frumoase" si in al 2lea rand nici macar nu e adevarat=]].nu stiu ce vad uni frumos la manele.nu au instrumentatie, versuri culte {inculte sigur k suntlaughing)}.se "canta" numa' despre femei, bani si masini.sunt foarte multe chestii caracteristice ale muzicii rock (in sensul bun} si chestii rele legate de manele