| Derkes a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica turceasca, arabeasca? Va place?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu din 2 motive: 1. Nu intelegi nimic din ea si e greu s-o mai scoti din creier și 2.fondul acestor "stiluri" de "muzica" sunt împrumutate de manelele vast prezente in Romanica, lucru care personal îmi face greață pentru că îndobitocește și îndoctrinează într-o sferă a culturii ce n-ar trebui să existe aici.
Mi-ai aflat punctul de vedere.
Iubitorilor de manele, vă aștept pietrele.

| Derkes explică (pentru LPCTSTR):

Ma bucur ca am gasit o persoana asemanatoare mie.

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Meh' nu ma omor după ele

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ritmul da, da limba arabă nu prea.
cu restul n-am nimic

| Pisica18a a răspuns:

Da îmi plac din mai multe motive:
1.Sunt ritmate
2.Din muzică nu trebuie să înțelegi neapărat versurile ci trebuie sa simti acea piesa(daca vrei cauta traducerea pe google)
3.Nu imi plac chiar toate piesele turcesti si arabesti, mai mult alea linistite
4.Sunt unele piese cu un impact foarte puternic asupra starii de spirit, depinde de cum o interpretezi
5. Chiar daca sunt mai "greoaie" melodiile, mereu o sa iti intre macar una in cap pe care sa o stii si sa o asculti non-stop
6. Te linistesc etc.
Mentionez ca si muzica greceasca iarasi este frumoasa si nu toate melodiile au tenta de manele,nu sunt iubitoare de manele dar totuai ascult muzica turceasca,arabeasca, greceasca, asta nu te face manelist ci inseamna ca stii sa simti muzica si daca iti place ceva, fa, asculta si invata. happy