| RaluckaRoxx a întrebat:

Ce parere aveti despre TOKIO HOTEL si muzica rock in general?

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu ascult, deci nu iti pot spune parerea mea (stiu ca am ascultat odata o melodie de-a lor si nu prea mi-a placut). In schimb, muzica rock imi place, este foarte variata, ar putea satisface preferintele muzicale a multora.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut, Raluca!
Sunt rockerita pasionata de cand ma stiu, ascult intensive muzica rock de vreo douazeci de ani, tatal meu este si a fost intotdeauna rocker pasionat, prietenele mele, de asemenea.
Iubesc rock-ul, mi se pare muzica oamenilor creativi, liberi, inteligenti, frumosi la suflet si la minte...
Insa, Tokio Hotel nu imi place deloc, e o trupa de muzica comerciala, necalitativa, ce nici nu poate fi nunmita rock (desi se pretinde a fi trupa de rock).
Mie imi place rock-ul/metalul vechi (Beatles, Elvis, Queen, Led Zeppelin, Creedence Clearwater Revival, Simon & Garfunkel, Deep Purple, Rolling Stones, Eagles, Scorpions, Eric Clapton, Cream, Pink Floyd, Tina Turner, AC/DC, Metallica, Megadeth, Iron Maiden, Guns'n'Roses, Bon Jovi), iar din muzica de acest tip ceva mai recenta, ma atrage doar rock-ul/metal-ul simfonic (Nightwish, Within Temptation, Epica, Tarja Turunen).

| Staind a răspuns:

Nu-mi place tokio bordel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura melodie de la ei care îmi place e asta :
https://www.youtube.com/watch?v=suRNNOeDIEA
pentru suntele alea de la început, bună de sonerie la telefon.
Iar de muzica rock, mie îmi place.
Tot ce nu-mi place e partea aia de satanism şi de rockerii " neînţeleşi de societate " şi cum iau ei apărare, cu devotamentul lor dramatic şi prost unde nici măcar nu se simte nevoia.

| Jimtheghost a răspuns:

Well, Tokio Hotel a fost candva o trupa rock, dar nu mai este. Erau chiar faini la inceput, dar acum s-au schimbat foarte mult, muzica lor este mai mult o gluma decat ceva serios.

| biarock a răspuns:

Trupa Tokio Hotel este mai mult o trupa comerciala si nu mi se pare ca au melod frumoase ...in schimb muzica rock te inspira sa iei atitudine in fata la tot ceea ce nu ti se pare ca e ok...Te sfatuiesc sa incerci sa asculti trupe adevarate de rock nu din astea comerciale...