| Dumniezău a întrebat:

Ce parere aveti despre trupele dark funerar, dimmu borgir? Mie la inceput nu prea mi-au placut dar acuma nu mai pot sa dorm fara sa le ascult macar o melodie.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| dudu13 a răspuns:

In primul rand, e Dark Funeralwinking
Sunt mare fan a acestor 2 trupe si le ascult des [cand am posibilitatea sa ascult muzica laughing]. Dimmu borgir s-a schimbat destul de mult fata de acu 3-5 ani cand, parerea mea, erau foarte buni. Dark Funeral au ramas cam aceiasi si dupa plecarea lui Caligula, noul solist isi face treaba. Iti recomand sa ascult Gorgoroth, Marduk, Limbonic Art, Rotting Christ, Riul Doamnei. Bafta!

| Dumniezău explică (pentru dudu13):

Gorgorot am mai ascultat si chiar imi place doar ca la unele melodii nu prea intelegi ce spun si asta ma cam deranjeaza.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumniezău):

Cine e "gorgorot"?
Dacă nu știi să scrii, mai bine încetezi să le asculți.
Dark funeral nu ascult. Dimmu Borgir este o trupă foarte bună, sunt geniali. Orchestra la fel.
În general ascult mai mult Behemoth, Dimmu B, Moonspell și Shade Empire.

| Dumniezău explică (pentru anonim_4396):

Daca am uitat sa pun o litera asta nu inseamna ca nu stiu sa scriu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumniezău):

Nu,stai liniștit.

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu mai zic si eu ca e "Dark FuneraL", ca deja au spus ceilalti. Dimmu Borgir imi plac mult, in schimb nu prea ma omor dupa Dark Funeral, desi ascult cateva melodii ocazional. Albumul preferat de la Dimmu e "Death Cult Armageddon". In general imi place black metal-ul, indiferent daca e symphonic, raw, ambiental, pagan sau depressive suicidal black metal. Alte trupe pe care le ascult: Moonsorrow, Carpathian Forest, Darkthrone, Mayhem, Burzum, Bathory, Turulvér, Negura Bunget, Satyricon, Photophobia, Immortal, Nyktalgia, Drudkh, Enslaved etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac ambele. De la Dark Funeral imi plac My Funeral si Final Ritual. Iar de la Dimmu Borgir imi plac The Sacrilogious Scorn, Gateways si Mourning Palace. Per ansamblu ii prefer pe cei de la Dimmu Borgir. happy

| Scarbo a răspuns:

Dimu borgir mi-a placut de la prima ascultare, cu dark funeral a fost mai greu, in 2-3 luni m-am plictisit.

| FearOfTheDark a răspuns:

Dark Funeral*
Da, sunt doua trupe foarte bune.

Eu nu ascultam black metal ca la inceput am ascultat alte trupe.Nu imi placea deloc black metal-ul, aia care il ascultau mi se pareau niste ciudati.Acum cred ca eu sunt "ciudata".

| Dan10079 a răspuns:

Muzica rock e muzica DIAVOLULUI fugiti de ea!

| Dumniezău explică (pentru Dan10079):

rolling on the floor Mai dat gata.Intebarea asta am pus-o demult.Acuma te-ai trezit sa-mi raspunzi.

| ProcreatingObscurity a răspuns:

Dark Funeral este ok, nu ma omor cu ei. Dimmu Borgir e printre primele trupe pe care le-am descoperit in domeniul metal. Clasici, am vrut sa merg la OST anul trecut si la ei, dar mi-au furat ochii cei de la Megadeth si Motorhead.