| LegionarulRoman a întrebat:

Ce perare aveti de unele melodii a rapperi-lor rpmani gen: Ombladon-Noapte buna Bucuresti,Nici o lacrima,Daca pozele ar vorbi,Confidential; Parazitii-Concentrati in metropole,Noi vrem respect,Mesaj pentru Europa, Sau? Sunteti de acord ca industria muzicala romaneasca distruge intelectul?

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Nu prea sunt eu cu rap'ul,dar am ascultat câteva melodii româneşti,şi sunt de părere că nu distrug cu nimic intelectul.Tu spui asta din cauza limbajului pe care-l folosesc în cântece,dar nu e cine ştie ce, şi muzica străină foloseşte un astfel de limbaj, doar că nu băgăm prea mult de seamă.Îmi place că toate aceste melodii au un mesaj didactic, aş putea spune, pentru că îţi arată viaţa aşa cum este ea.

| LegionarulRoman explică (pentru Delicacy):

Nu ma refeream ca hip-hopu-ul distruge intelectul. Ma refeream la Industria muzicala house, dance si pop.

P.S: stiu ca hip-hop-ul nu distruge intelectul ci te aduce pe pamant si arat problemele tarii; iti recomand sa asculti melodiile mai sus amintite +Cedry2k care transmite un super mesaj

| LegionarulRoman explică (pentru Delicacy):

Si apropo, majoritatea rapperi-lor straini nu transmit nici un mesaj, in afara de Eminem!

| LegionarulRoman explică (pentru Delicacy):

Uita-te la play-listul meu!

| Delicacy a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Ştiu că o sune ciudat ceea ce urmează să spun, dar melodiile acestea mă fac să plâng.

| LegionarulRoman explică (pentru Delicacy):

Inseamna ca, chiar esti delicata happy! Iti recomand sa asculti ce am amintit in titlu + Cedry2k( Babilonul modern si alte melodii), Guess Who( oriunde te duci/Stiu deja) si Bitza

P.S:fetele la scola considera ca un baiat e "cool" daca asculta dance sau house; pe langa hip-hop imi place mult sa ascult unele muzici de opera (valsurile-deorece sunt frumoase si as vrea sa dansez cu o fata pe vals) happy

| Delicacy a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Mulţumesc pentru recomandare.

Şi îţi dau un sfat, să nu te schimbi niciodată după cum spune cineva anume. Dacă fetele de la şcoală au părerea asta, înseamnă că au o minte încuiată şi le curg ochii numai după nişte gay cu frezuri penibile.O să găseşti tu pe cineva care se potriveşte cu tine...

| LegionarulRoman explică (pentru Delicacy):

Multumesc happy! Asta sper si eu desi din cauza faptului ca port ochelari si invat bine am reputatia de tocilar,desi imi place natura, stau putin pe calculator, joc mult fotbal, dar e adevarat ca am mai putini prieteni, dar aia pe care ii am sunt prieteni adevarati.

P.S:am 14 ani,iar daca vrei sa mai vorbim mai am intrebari si raspunsuri la sectiunile Sport,muzica, stiinta, religie, Educatie si cultura, Literatura

10 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Ce parte a industriei romanesti? daca te referi la ce e pe tv, ai dreptate, dar nu cred ca parazitii distrug minti, cel putin pe a mea nu

| LegionarulRoman explică (pentru floryynnel):

Ai dreptate, ma refeream la pustanii care asculta foarte inflacarati pop, dance si house si sunt plini de talente.

P.S:am uitat sa zic si de Cedry2k,mi se pare foarte tare; in mare lor parte rapperi sunt cu mult peste inteligenta altor industrii muzicale

| floryynnel a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Ai dreptate, sunt multi copii care asculta pop/dance, ce le place nu stiu...adica sunt maxim 20 cuvinte diferite in toata melodia si,, woooaaa ce grozava e". Dupa mine ori manele ori dance/pop e tot una, nu vad diferenta, daca ar fi sa traducem o piesa din engleza in romana eu as zice ca e manea. Rap-ul te face sa gandesti, te aduce la realitate, si iti formeaza si cunostinte mai vaste decat...(o melodie dance).