| AlexAntonescu a întrebat:

Ce reprezinta muzica ROCK pentru fiecare dintre noi?

Răspuns Câştigător
| Pisicuța a răspuns:

Muzica adevarata pentru mine, uneori o alinare a sufletului

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yumeee a răspuns:

În primul rând prefer să nu mă uit (cel puţin deocamdată) la răspunsurile celorlalţi pentru că sigur voi vedea persoane care zic "omg rock super tare frate love struck", crezând că miley cyrus reprezintă rockul, la fel cum voi vedea cocalari care zic că rock-ul e muzică de satanişti (this ain't never getting old)
Ce reprezintă pentru mine? O cultură veche, clasică, valoroasă, cu reprezentanţi cu adevărat geniali (se subînţelege că mă refer la grupuri gen Phoenix, Deep Purple, Red Hot Chili Peppers, Sex pistols etc).
Ca o concluzie... rock-ul a rămas acelaşi, acelaşi gen muzical absolut extraordinar, în spatele căruia se ascunde atâta cultură, atâta artă, atâta viaţă, dar rockerii, s-au schimbat.
Acum rockerii poartă shoesi roz şi ascultă abureli de pop-rock, şi n-au habar ce e rock-ul cu adevărat.
Comuna concepţie eronată cum că rock-ul ori e un zgomot asurzitor şi câteva voci satanice în fundal, ori, dimpotrivă, că e miley cyrus sau kelly clarkson, mă scârbeşte.

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Din intrebarile tale, vad ca esti mai mult heavy matel, dar sa stii ca muzica rock nu inseamna doar atat happy

| midnight a răspuns:

Un stil de exprimare.rebelitate. evadare dintr-o lume inebunita de pop si de idioti. inseamna sa ai stil! inseamna ca daca ascuti rock sti ce e muzica buna. si mai inseamna ca are o ramura numita punk care e superb! din tot ce stiu eu e ca e un rock mai lent si oricum merita ascultat. bine ca mai exista oameni normali in lumea asta!

| Neah a răspuns:

Fara muzica sunt un nimic, mai ales fara ROCK.

| Zippy a răspuns:

Rock-ul, pentru mine, reprezinta un stil de viata

| Ollykaa a răspuns:

Pentru mine, muzica Rock.

Inseamna foarte mult. ma descrc in timp ce o ascult.
Am trecut prin momente extrem de grele impreuna cu familia, prietenii,. si mucica Rock.

Eu cred ca. Se sune adevarul. Si tot ce e rau in lumea asta. Minciuna, tradarea, durerea,. si mult prea multe lucruri.

Cred ca fara rock, ar fi greu. Adica. cu muzica de astazi, Numai manele si muzica de cocalari.

Am auzit ca daca te duci intr-o Rockoteca, esti mult mai respectat decat intr-un club plin cu cocalari si pitipoance bete moarte.

Deci. Pentru mine, pentru noi, inseamna foaret mult muzica Rock happy

| Spike189 a răspuns:

Parte din viata noastra!winking

| anna_6885 a răspuns:

Rock-ul pentru mine e un mod de a spune "nu". Nu prostiei, nu muzici stupide fara nici un mesaj, nu conformismului. Rock-ul nu e pentru toata lumea, oameni buni... e pentru cei cu gust si pentru cei cu un strop de inteligenta in plus. \m/

| Muflă a răspuns:

Mi-a salvat viața, omule. Cred că e destul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxare.Cand sunt nervoasa, sau am o stare mai proasta primul lucru pe care il fac e sa imi pun o melodie rock, indiferent daca o dau tare, sau pastrez limita de bun simt, stiu ca pe vecini ii deranjeaza rau, ca si ei n`au altceva de facut decat sa`mi asculte mie`n gard sa vada cat de tare am dat muzica si ce melodie e, dar ma incanta ca ii enervez[Asta e unul din motive]. Altul ar fi ca atunci cand pun o melodie rock, fie hard sau alternativ, sunt singura in camera, nimeni nu`mi suporta gusturile, asa ca sunt linistita, No stress, imi pun ordine in ganduri, ba chiar mai iau ceva si de prin versuri.
Chiar imi place si nici nu vreau sa`mi schimb preferintele.
Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine, rock-ul reprezintă libertate şi relaxare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica rock e ca un energizant care te trezeste din banalitate.

| EKARASONY a răspuns:

Pentru mine rock-ul e o prostie

| SkyesSell a răspuns:

Rock e ca un medio de viata.Eu sunt rockar dar uni oameni ma cred emo ca imi place stilu.In fine...

| AnCa7 a răspuns:

Pentru fiecare alt ceva. mie de exempLu, nu imi place, dar sunt aLte prSoane caRora Le plaCe acesT gen. pentru ei rePrezinta "o parte importanta din viata" laughing e cam o prostie, dar uni asa cred :laughing