| anonim_4396 a întrebat:

Ce se mai știe de Ombladon?
Am văzut că pe canalul lui oficial de YouTube nu a mai postat nimic de 2 ani și nici în presă nu s-a mai scris nimic despre el.

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Probabil ca isi traieste viata, are vreo 40 de ani; nu mai poate sa o arda non stop ca la 20..sau poate nu mai vrea atentia care vine odata cu faptul ca esti cunoscut?
Oricum s-a schimbat si publicul, deja rapul pe care multi am crescut e 'invechit' pentru astia de acum.Eu nu cred asta si nu inteleg noul val,pentru ca parca lipseste substanta din piesele din ziua de azi si sunetul e foarte schimbat. Odata cu tehnologia, s-a schimbat mult si felul in care suna piesele, putini mai folosesc vinil de exemplu, daca ii spui unui copil din ziua de azi de pick-up te intreaba ce joc de xbox e ala.
Nici radiourile nu prea l-au ajutat sa ajunga la un public mai larg, dar oricum au avut un succes mare pana in 2005-2008.
Se intampla sa stau in aceeasi zona cu el. Ultima data l-am vazut la magazin cu prietena lui si am schimbat 2 vorbe ca am crescut pe muzica lui si a altora din zona asta hip hop.Stiu ca e pasionat de masini si iarba verde si cam atat laughing
Sincer,daca stai sa te gandesti,e mai bine sa tragi tare un timp in orice domeniu esti tu bun si apoi sa te retragi sa nu stie nimeni de tine,sa-ti traiesti viata linistit.
Pe langa asta,rapul e ca sportul.E jocul omului tanar.
Daca esti destept, iti faci treaba bine si te retragi, cum a facut de exemplu Mayweather, chiar daca multi critica stilul lui defensiv in box, s-a retras cu sute de milioane si sanse mari sa nu dezvolte probleme de sanatate pentru ca a stiut sa se fereasca.
Asta inseamna sa ai longevitate.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A pierdut notiounea Youtube

| Simpatic a răspuns:

Nu am idee cu ce se ocupa probabil e producator muzical ceva? doar intuiesc.
Ma gandesc ca isi castiga painea cumva, si de obicei cei care activeaza de mult timp in campul muzicii si au studiouri fac inregistrari pe bani

| Jus7t a răspuns:

Ar fi fost interesant să fie și el în juriu la Iumor. Sau măcar să vină ca și invitat.
Nu știu nimic de el.