| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce tip de muzica contine mai mult adevar, hip-hop-ul sau manelele?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Toata muzica se face dupa adevar important e cum sunt expuse sau cantate urland sau cantand big grin Acum depinde si de preferintele fiecaruia...big grin

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ahh manele cat le detest.
N-am nimic cu cei care le asculta dar sincer chiar le detest sunt oribile de cacao(scuza-mi expresia).
Eu mi-am zis parerea eu nu judec pe altii pentru genul de muzica pe care il asculta fiecare e liber sa asculte ce vrea si ce ii place.

| gorgon a răspuns:

Muzica reprezinta vibratia sufletului, nu se raporteaza la notiunea de ''adevar''. E vorba de realitatea interioara a celui care ii da viata, de ce simte si ce gandeste el, iar ''daca alegi sa te simti in vreun vers cu atat mai bine''. Tine de gandirea fiecaruia si de felul in care isi imagineaza viata. Eu personal aleg in mod serios prima varianta, desi asocierea celor doua genuri mi se pare usor amuzanta.