| adiina11 a întrebat:

Ce tip de muzica va place si de ce?

9 răspunsuri:
| MrCernea a răspuns:

MinimaL. Nu as trai fara acest gen de muzica fara a asculta zi de zi acest genre ma relaxeaza total ma binedispune si ma intristeaza.etc etc

| Ecea a răspuns:

Imi plac mai multe,nu pot spune ca imi place doar un gen.
Rock-Deoarece este o muzica foarte complexa,o muzica grea,ceva ce ma linisteste sau imi da o stare placuta.

Pop - Pur si simplu imi place,nu pot explica.

Flamenco - Ador chitara clasica,flamenco este stilul cel mai greu de cantat.

Blues - Imi place emotia transmisa de genul respectiv.

Mai sunt o gramada de genuri muzicale care au melodii bune.

PS. @MrCernea daca creierul tau este atat de simplu incat poate percepe doar bum bum bum, cred ca esti foarte limitat in gandire, iar vocabularul tau este foarte redus.

| itscloudyoutside a răspuns:

Rock. Cred ca e evident de ce. happy E unul din putinele genuri de muzica de calitate, si complex din toate punctele de vedere, iti trebuie ani de zile ca sa inveti sa canti rock. Eu una traiesc versurile din melodiile mele preferate si nu exista o placere mai mare pentru mine decat sa ascult muzica. Ma linisteste mereu.

| adiina11 explică (pentru itscloudyoutside):

Am si eu o prietenat tot ceva in genul tau... traieste piesele la maxim.desigur rock si ea

| Sἶrenἶa a răspuns:

Rock (metal/heavy/etc)

motivul nu-l prea pot explica. Pur si simplu simt acest gen de muzica. Iar prin el,(prin rock), poti traii foarte multe sentimente diferite.

Respect!\m/

| adiina11 explică (pentru Sἶrenἶa):

Adevarat happy

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Rock. De ce? Pentru ca-mi place.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Imi place pop-rock-ul pentru ca muzica ma descrie asa cum sunt.Un adolescent big grin

Sper ca te-am ajutat happy

| whatevernvm a răspuns:

Rock. Tipul de rock difera de la starile mele. De ce? Pentru ca este muzica ce ma relaxeaza(ceea ce multora le creaza inconfort), care imi intra prin versuri si instrumental profund in suflet si care ma calmeaza cand este cazul. dand de cateva ori din cap si tipand cum zic unii.

Bafta!