| alyad a întrebat:

Ce trupe de Kpop ( baieti) stiti?
Funda

5 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Stiu multe trupe, dar o sa ti le zic pe cele mai bune.
1. Big Bang - trupa mea preferata de kpop. Sunt super tari. Incearca de la ei melodiile Blue, Monster, Haru haru, Lie si Last Farwell, si o sa imi dai dreptate happy
2.B.A.P - imi place pentru ca tipii astia chiar sunt talentati, chiar au voci ca lumea. Incearca asa: Warrior, One Shot, Coma(asta-i un pic mai lenta, dar e frumoasa), Angel
3. Bangtan Boys (BTS) - incearca asa :
No more dream, N.O, We are bulletproof, Boy in luv, Just one day + sa cauti versurile in engleza, o sa iti placa
3. EXO - desi nu prea imi plac trupele de la SM Ent, astia sunt o exceptie. Incearca asa : Mama, Wolf, Overdose, Angel, What is love, Black pearl, Heart attack.
EXO e formata din doua subgrupe : EXO-K (coreeni) si EXO-M(chinezi)

4. LED Apple
Astia sunt clasici. Poti incerca de la ei BirthdaY Killer, Time's up, Run to you

5. NU EST - cu melodia FACE
6. BLOCK B - astia sunt mai zgomotosi (vezi Nallina, Very Good, Nilli Nambo) dar au si melodii mai normale(Jackpot, Be the light)

6. MYNAME - cu melodia Baby I'm Sorry
7. SS501 - alta trupa legendara, dar care s-a destramat sad
Incearca asa : Love ya, Song calling for you
Atat pentru acum, daca iti plac astea, mai primesti.

| alyad explică (pentru blueangel99):

Pe ei ii stiu. Si imi plac.

| SHINeeTaemin a răspuns:

SHINee[trupa mea preferata :X:X:X]
EXO
BTS
Beast
Teen Top
Super Junior
SS501
TVXQ
Big Bang
Got7
B1A4
BTOB
Lunafly[vin in Romania pe 25 iulie la Bucuresti pentru un concert]
MBLAQ
Led Apple
BAP
Block B
C Clown
CN.Blue
Infinite
My Name
Nu'Est
Supernova
U-kiss
Vixx
ZE:A
2PM
2AM
FT.Island

| Popovici_Corina_1999 a răspuns:

Grupele mele preferate
1BTS
2.EXO
3.BigBang
4.Got7
5.B1A4
6.BTOB
7.Block B
8.2PM