| XatomisX a întrebat:

Ce trupe mai vin la rock the city 2013? stiu doar de rammstein

8 răspunsuri:
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Te intereseaza numai rock the city? Asa mai sunt si Ost Fest si Sonisphere(unde se zvoneste Pantera), si Iron Maiden canta separat, daca nu ma insel. Oricum te saraceste Ost Festul de anul asta, o sa fie dublu la pret fata de 2012.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

În 2012 biletele la OST au fost destul de ieftine, chiar chilipir dacă ai prins ultra reducerile ălea de 40%...dar în afară de bilete, te jegmăneşte la tot, ma ales băuturi.

| XatomisX explică (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Ma intereseaza pentru acolo am cumparat bilet laughing) pentru rammstein si eram curios cine mai vine

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru Woodenpints91):

La Ost Fest nu am putut ajunge decat in ultima zi (cu Megadeth) si acolo pe invitatie, da au fost oricum destul de scumpe, iar daca nu ma insel anul asta o sa fie peste 300 de lei cel mai ieftin bilet.Iron Maiden cred ca vin separat, deci clar minin 100 lei la ei.Cat despre bauturi, bere/suc 5 lei, sau juma' de jeton parca, nu?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Eu am dat 140 pe abonament de 3 zile la Golden. Fără reducere erau 200. Mi s-au părut ok preturile la bilete.

Băuturile în schimb...pe lângă faptul că concertele începeau dupamiaza, în iunie, când ardea soarele mai tare şi trebuia să te hidratezi, iar înauntru nu-ţi dădea voie cu apă sau mâncare la tine, o bere/suc/apă la pahar de 400ml costa un jeton, adică 6 lei. Asta mi s-a părut cam bătaie de joc...să dai 6 lei pe un pahar de bere răsuflată, suc sau apă chioară, care oricum îti potolea setea pentru maxim 30 de minute.

| Labyrinth a răspuns:

Nu sunt anunţate încă alte trupe. Un zvon este Slipknot.

| Oston a răspuns:

Am citit pe iconcert ca ar veni si Trivium. Un amic zice si de Ozzy, dar nu cred. Oricum, si eu vreau sa aflu.

| Ababei_Alexandra_1994 a răspuns:

Bullet for my valentine si nu mai stiubig grin