| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti, se merita sa imi cumpar chitara electrica? http://www.thomann.de/ro/harley_benton_hbsset_4.htm

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ceva de genul am şi eu,hitară şi amplificator de la Hrley Bnton ambele,doar că nu la set, luate separat, pe vemea când în că nu s-au ieftinit chitările şi nu prea erau oferte.
Sfatul meu este să nu-ţi iei HB, sunt de proastă calitate şi se aud de zici că dai cu o bucată de metal încins pe corzi.
Orientează-te spre un Fender ceva, şi un aplificator mai ieftin de la Marshall.

| Raynn a răspuns:

Incearca sa eviti seturile chitara + amp. Desi suna bine, de obicei ampul e destul de prost.

| Magduttza a răspuns:

Harley Beton (cum ii spun eu) nu e o firma de chitare cine stie ce, incearca Ibanez:P e de incredere. www.mcmusic.ro

| rmk a răspuns:

Daca esti rezervat in legatura cu a-ti cumpara o chitara incearca pe google: magazinul de muzica, sau sound studio, sound creation, ...cat despre chitara..ador acel model si intentionez si eu sa imi iau una.(incearca firma epiphone pentru modelul ala de chitara)