| DarkShina5566 a întrebat:

Cine este Kazi Ploae?

Răspuns Câştigător
| AleeMtfk13 a răspuns:

Kazi Ploae este un cantaret de muzica Rap https://www.facebook.com/KaziPloaeOficial

1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Kazi Ploae este un artist român născut pe 6 februarie 1985 la București, activ în zona de muzică hip-hop underground.
Kazi este cunoscut pentru producția muzicală și activitatea ca MC din 2007. A colaborat cu mai mulți artiști din țară și după o pauză semnificativă, a revenit în 2013 cu un nou proiect: lansarea EP-ului Silent Regis, împreună cu Silent Strike.
Acesta a fost prezentat în turneu în mai multe orașe din România (București, Cluj, Iași, Galați, Constanța), precum și în cadrul unor festivaluri (Street Delivery sau Poiana Urbană).
În sfera preocupărilor sale muzicale intră ca o caracteristică naturală și poezia, iar ca gen poate fi încadrat în suprarealism și hiperrealism. Pe blogul său pot fi găsite și câteva texte de proză scurtă. Multe din scriiturile sale îl recomandă ca poet postmodernist, iar în ceea ce privește hip-hop-ul românesc, s-a poziționat în avangardă, datorită combinației între acest gen muzical și tipologia sa de exprimare. Un articol mai amplu a fost publicat în revista online SUB25.