| LoveBadx a întrebat:

Cine imi poate da mai multe date despre one direction ...si despre niall horan (membru 1d)? funda:*

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

One Direction este o trupa de 5 baieti: Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles si Louis Tomlinson. Ei au participat la XFactor, unde au iesit de locul 3. Prima lor melodie a fost "What makes you beautiful", cu 36, 650, 999 vizitatori, realizata pe 11.septembrie.2011, si a ajuns pe primul loc in UK Singles Chart. A doua lor melodie a fost "Gotta be you", realizata pe 13.noiembrie.2011, a fost pe locul 3. Albumul lor a fost "Up All Night", realizat pe 21.noiembrie.2011, albumul a fost pe numarul 2 la UK Albums Chart.
Membrii:
Zayn Malik-nascut pe 12. ianuarie. 1993, este din Bradford, UK, este elev la Tong Hight School...
Niall Horan-nascut pe 13.septembrie.1993, este din Mullingar, County Westmeath, Ireland, este elev la Coláiste Mhuire, Mullingar...
Liam Payne-nascut pe 29.august.1993, este din Wolverhampton, West Midlands, UK, si este student la City of Wolverhampton College...
Harry Styles-nascut pe 1. februarie. 1994, este din Holmes Chapel, Cheshire, UK, si este elev la Holmes Chapel Comprehensive School...
Louis Tomlinson-nascut pe 24.decembrie.1991, este din Doncaster, South Yorkshire, UK, si este student la Hall Cross School...

Niall Horan, unul dintre membrii trupei One Direction, a postat recent pe Twitter un mesaj din care reiese ca formatia britanica si Justin Bieber au inregistrat o piesa impreuna.

Surse: http://xonedirectionro.sunphoto.ro/Biografie; http://www.bestmusic.ro/......12291.html

5 răspunsuri:
| TheLastDancer15 a răspuns:

Am vazut ca iti place One Direction si voiam sa-ti zic: Avem pe facebook un grup al fanelor 1D din Romania. esti cumva in el? Daca nu, vrei sa te adaug? big grin
Acolo o să afli totul despre băieţi!
Suntem foarte multe fete care ii iubim pe baieti si avem toate noutatile despre ei.♥ Eşti interesata? Daca da, atunci trimite-mi te rog si facebook-ul tau ca sa te adaug in grup. Multumesc :*

| RalucaAndreeaM a răspuns (pentru TheLastDancer15):

Eu as vrea sa ma adugi. facebook-ul meu este Raluca Andreea M

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

One Direction este o trupă britanică care a luat ființă în 2010, când Harry Styles, Zayn Malik, Louis Tomlinson, Niall Horan și Liam Payne au participat individual la concursul X Factor Marea Britanie.

Primul lor single "What makes you beautiful" a fost lansat în august 2011, este foarte apreciat de critici și face ravagii în întreaga lume. Albumul de debut se numește "Up all night" și a devenit cel rapid vândut album de debut al anului 2011 (138.631 de copii în prima săptămână).
După ce au cucerit piața britanică, băieții de la One Direction au cucerit-o și pe cea americană, urmând ca pe 3 decembrie 2012 să susțină un concert la Madison Square Garden, concert pentru care într-un singur minut s-au vândut nu mai puțin de 20.000 de bilete.
În prezent, cei de la One Direction sunt ocupați cu turneul,, Up all night, iar când au timp liber intră și în studio, unde înregistrează piesele de pe cel de-al doilea album.
In urma cu cateva zile, a fost lansat prima melodie de pe cel de-al doilea album al baietilor numit Take Me Home, Live While We're Young, iar acum lucreaza la cea de-a doua melodie de pe album.

Harry Styles
Harry Styles s-a născut la 1 februarie 1994 în Bromsgrove, este din Holmes Chapel și are o soră mai mare pe nume Gemma. Părinții lui, Anne Cox și Des Styles, au divorțat când el avea doar 7 ani, iar mai târziu, mama lui s-a recăsătorit cu Robin Twist. De mic copil, Harry iubea muzica, fapt ce l-a îndrumat să meargă la X Factor Marea Britanie.
Zayn Malik
Zayn Malik a văzut pentru prima dată lumina zilei la 12 ianuarie 1993 în Spitalul Sf.Luke. Tatăl pakistanez și mama englezoaică, Malik mai are 3 suroribig grinoniya, Waliyha și Safaa, cu care se înțelege foarte bine.
Louis Tomlinson
Louis Tomlinson s-a născut la 24 decembie 1991 și are 5 surori mai mici:Georgia, Charlotte, Félicité, Daisy and Phoebe. Membrul trupei One Direction a spus că Robbie Williams a avut mereu o mare influență asupra lui și că îl idolatrizează. În 2011, mama și tatăl lui vitreg au hotărât să divorțeze.
Niall Horan
Niall Horan s-a născut în Irlanda la 13 septembrie 1994. Părinții lui, Maura Gallagher și Bobby Horan, au divorțat în 1998, iar după ceva timp mama lui s-a recăsătorit. Pentru câțiva ani, el împreună cu fratele lui mai mare au locuit cu mama, după care s-au mutat cu tatăl lor. Băiatul cântă de când era mic la chitară, iar într-un interviu a spus ca ea este cel mai frumos cadou pe care l-a primit vreodată de Crăciun.
Liam Payne
Liam Payne s-a născut la 29 august 1993 și are două surori mai mari pe nume Ruth, respectiv Nicola. El a participat la 14 ani la audițiile X Factor, dar Simon Cowell i-a spus să revină peste 2 ani. Și așa a făcut: în 2010 a participat din nou la X Factor si a ajuns în celebra trupă One Direction.

În 2011, One Direction a câștigat 3 premii din cadrul 4Music Awards, iar în 2012 un premiu Brit Awards și 2 premii Kids'Choice Awards. Să nu uităm și locul I pentru cel mai bun album din topul Billboard 200. Recent, au fost nominalizați în cadrul premiilor MTV Video Music Awards, unde au câștigat toate cele 3 premii.Recent,baietii,au fost nominalizati si la 3 European Music Awards.

| LoveBadx explică:

Mai multe data despre Niall Horan(il ador):*:*:*:*:*

| anasandu a răspuns:

Daca iti place asa de mult niall horan cum de nu stii nimic despre el, stii macar care e culoare lui naturala, sau cine i-a dat numele niall?