| blink50 a întrebat:

Cine imi poate zice niste trupe rock mai noi sau niste melodi rock noi >

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Melodiile rock noi sunt in general foarte proaste,facute de trupe de faggots,ori de trupe ce se vor reincarnari de Dire Straits si CCR, si de fapt, sunt hipsterisme.

Cele mai bune trupe care au scos dupa 2000 sunt Shinedown si A Perfect Circle,mai ales a doua e foarte buna,dar nu pot sa le clasez chiar la "rock nou". Afla si tu ca rock-ul vechi, cel facut pana in '90, si dupa, pana prin '96-97 este cel mai bun gen de muzica. Daca vrei un album nou aparut,cauta IMAGINAERUM de la Nightiwish,au acolo niste piese geniale, ca Rest Calm, sau Song of Myself.

| blink50 explică (pentru Dumnezău):

Mersi! imi placa foarte mult happy

| BlackFlowerzBoy a răspuns (pentru Dumnezău):

Scuza-ma.Dar nu toate melodiile noi sunt foarte proaste...Eu sincer ascult mai mult noi..Sleeping with sirens,BVB, Suicide Silence, Linkin Park, Paramore, Three days grace etc..si sunt foarte frumoase.

9 răspunsuri:
| Gorath a răspuns:

De ce vrei neapărat noi? În general trupele rock noi sunt comerciale,de rahat.
Încercă Megadeth,Manowar,Metallica,Dimmu Borgir,Abigor,Children of Bodom,Slayer,Iron Maiden,Rammstein,Rotting Christ,Behemoth, Deep Purple, Burzum.Sunt şi ceva metale dure pe acolo, pun pariu că nu o să-ţi placă, la ce concepţii de "rock nou" ai.

| wforweirdo a răspuns:

Piese noi... deci vrei să spui că ştii fiecare melodie de la fiecare trupă mişto care există, ştii toate discografiile mai exact, ştii atâtea melodii mai vechi încât chiar nu mai ai ce să asculţi şi vrei piese noi? Interesant

| bibi4v a răspuns:

Nu stiu cat sunt de noi, dar daca asculti rock poti asculta Jack's Mannequin, The Fray, Angels & Airwaves, Nada Surf, Garou
nu e hard rock. sunt ceva mai calme, gen balade sau ceva de gen.
incearca. s-ar putea sa iti placa.

| ChiyoTheo a răspuns:

Eu ascult melodii "rock noi" si chiar suna foarte bine.
Evanescence, Paramore, Tokio Hotel, Linkin Park, There for tomorrow, Three days grace, Bullet for my Valentine, Nightwish, Within Temptation.
Nu toate sunt dupa 2000, dar suna la fel de bine.

| BlackFlowerzBoy a răspuns:

Nu sunt foarte proaste melodiile rock noi..Asculta Sleeping With Sirens, Black Veil Brides, Suicide Silence etc. o sa mai gasesti.Cel putin eu asta ascult cel mai mult.Dar da..Melodiile foarte frumoase sunt din 90'-99' cam asa..Melodia mea preferata din ani astia este "Nirvana - Smells like teen spirit".

| maryus15 a răspuns:

Pai sunt foarte multe.eu ascult:Trupa Skillet-awake and alive,hero,comotose,monster,whispers in the dark,rebirthing,never surrender sunt cele mai cautate melodii
Trupa three days grace cu melodii ca:gone forever,i hate evrething abou you,animal i have become,it`s all over,time of dying,riot,over and over,get out live
Trupa Daughtry:crawling back to you,everything but me,ghost oh me,gone, it`s not over, over you etc
Trupa Evenscene:singura melodie care imi place este bring me to life.si mai e si trupa breaking benjamin cu mel:the diary of jane etc...sunt multe dar astea ti le recomanda ca fiind cele mai bune si mai ales melodiile pe care ti le.am spus... funda

| necrohead666 a răspuns:

Solid argument! intoarcete la manele ca nu ii rock-ul de tine!